Hotel Modrá hvězda (1941)

Svěží milý film s plejádou úžasných a tehdy mladých a krásných herců (Pivec, Pešek, Novotný). Začátek je fakt vtipný: Nataška myslí, že dědí interhotel... a tenhle omyl je ve filmu využit beze zbytku, ale pak je to moc rozvláčné a konec je zase moc rychlý, škoda. Já osobně vždy čekám na Slunečnici Inky Zemánkové. Kdy ž pro nic jiného, tak pro tuhle skladbu je tenhle film věčný a vděčný.

Eva tropí hlouposti (1939)

Nevím proč, ale právě tenhle film mě už od ranného dětství neokouzluje a zdá se mi trapný, snad pro tu parodii za každou cenu. .Nataša a Oldich jsou skvělý spoluhráči a protihráči, ale tenhle pokus o crazy se skřípěním zubů se mi zdá poněkud toporný, herci přehrávají a jediný civilní a přirozený je zde Gustav Hilmar. Předloha Fan Vavřincové je asi to nejlepší z filmu. Promiň teto Pa...ale jen 4 hvězdičky

Konec starých časů (1989)

Vančura nikdy nebyl muj oblíbený autor, ale Jiří Menzl je kouzelník. Film je nádherně nasnímán, má čistou a sladkou poetiku.Jako jahodový dort se šlehačkou. Mám k tomuhle filmu osobní vztah, protože se natáčel na zámku Krásný Dvůr,, kousek odtud bydlím. Panu kameramenaovi se povedlo dokonale vystihnout krásu zámku i parku. Film i zámek s parkem srdečně doporučuji.

Akce Bororo (1972)

Nemůžu si pomoci, myslím, že v hluboké totalitě to opravdu byl zajímavý počin , přinejmenším zajímavý scénař. Podmanivý hudba dotvářející napjatou atmosféru...Svatopluk Matyáš ať je to s ním jak chce, byl krásný chlap. Nemůžu si pomct u mě za tři hvězdičky, kdysi mi ten film chutnal jako polárkový dort, pamatujete si ještě na tu správnou chuť polárkáče?

Cesta do středu Země (2008)

Nevím, co jsem o tohodle filmu čekala, snad Julese Verna? Hm, tak toho jsem v tomhle filmu nepoznala ani trošičku, jediný klad byl, že jsem tenhle film viděla V 3D, takže jsem vychutnala aspoň ty efekty, jako pěnu na našlehaném kafi, ale jinak moc nic, na dvojku si určitě nechám zajít chuť.