Přežít! - Série 1 (2008) (série)

Tento serial ma niektore pozitivne fakty, ale podla mna znacne mnozstvo negativov. 1. Viem ze v UK nie su povolene zbrane medzi civilnym obyvatelstvom, ale nenapadlo by aj vam po tejto apokalypse, zajst na miestnu policajnu stanicu a dobre sa vyzbrojit? 2. Vacsina systemov je automaticka, takze po jednej chripke, aj ked nicivej, by nevypadla elektrina do par minut. 3. Je to taky slaby odvar, co asi zvladne divak BBC, alebo neviem, ale vzhladom na ludsku povahu, pridajte to najhorsie zo serialu nasobte x 10 a tak nejak by to vyzeralo v reale. Ked manik s jednou brokovnicou ohrozuje pristup k potravinam uz 3ti raz, proste si poviete wtf, az tak sprosti nie su ani "ludia v domacnosti".

Národ Z - Série 1 (2014) (série)

Serial hodnotim kladne, obsahuje niektore momenty, ktore mi chybali v inych zombie serialoch, je pravda ze by som prijal nejaky post apo serial, kde by to bolo zobrazene fakt realne. Ale zatial si musim vystacit so zombie serialmi. Kladne hodnotim zombie baby, umrtie dolezitych postav, nedostatok pitnej vody, NSA stanicu.

Za čárou (2021)

Film na mna posobi dost sterilne, asi k tomu prispel rozpocet a to ze uvod bol dost zostrihany. Ocenujem ako fanda sci-fi nasadenie robotickych vojakov ala Chappie, sceny pred bankou boli zaujimave ale ako fanda zbrani mi neuslo ze v uvodnej scene s prevratenym autom, zena co mieri so zbranou ma zaklapnutu krytku na kolimatore, viem bolo to dost na blizko, ale aj tak :-) Ked ju uz zaberaju v detaile.. 1:29 dron mohol znicit auto a bol by problem vyrieseny.

Základna (2019)

Z filmu mam zmiesane pocity, bol totiz natoceny v style popcorn a pritom by sa dal natocit vyrazne lepsie.. stacilo celu udalost vykreslit s myslienkami a z pohladu jedneho vybraneho vojaka s jeho pripadnym komentarom, alebo myslienkami ako to bolo napriklad v cate a inch filmoch, aby film zanehcal hlbsi pocit a hlavne moznost si vytvorit k nejakej postave vztah. Ak bol zamer rezisera vytvorit tak trocha dokumentarny film bez spatnej vazby, teda ak nie ste americky patriot, tak sa zamer podaril. Film podava casove svedetstvo o udalostiach pred bitkou a po bitke. Bohuzial jedinymi emocnymi prvkami je zastrelenie psa a umieranie vojakov.. skoda scenara a rezie..

Legenda jménem T-34 (2018)

No znacne kontroverzne natoceny film, po filmovej stranke OK, myslim kamera (az na prehnane pouzivanie slow motion efektov) ale po realne vojenskej stranke brutalne sci-fi.. Uz v uvode, myslim ze T34 s povodnym kanonom mali aku taku sancu zasiahnut panter, len zboku.. A zas panter nemal problem strielat aj cez stodolu.. najviac tieto ruske hrdinske filmy maju jeden problem, historicky viac ako polovica ruskych vojakov zahynula vinou vlastneho velenia a strelou zozadu od vlastnych.. to uz tak hrdinske nie je.. je ale treba uznat ze T-34 vznikol v hroznych podmienkach v neskutocnych mnozstvach to bolo urcite viac hrdinske.. V kazdom pripade, som rad ked vznikaju vojenske filmy, rad ich pozeram, ale mam radsej tie, ktore su aspon trocha autenticke.. a kde vojaci menia obcas zasobniky :-)

Blíženec (2019)

No, pre mna dost pruser, hned zaciatok filmu, ked Will sedi a debatuje je zaber na neho a potom na protisediaceho a vobec sa to nemeni uhol a osa zaberu, prislo mi to ako v pomocnej skole, taketo chyby ako su v tomto filme sa uz nerobia ani v telenovelach. Najvacsi zabijak a poslu na neho komando v trojclennom zlozeni? Bez termovizie, bez istenia okolia budovy z roznych smerov.. Triky su tiez dost beckove, kto zazil nahanacku na motorke v Bournovi tak vie, ako to ma vyzerat.. Chemia medzi hlavnou damou vo filme 0, neviem ale Elizabeth mi tu skor pripomina chlapa, sfleku by som vybral vhodnejsiu herecku.. chyba filmova patina, vsetko je ostre, klon, ktoremu tvrdia, ze mu kalamal otec, hned veri Willovi a chce otca sfleku zabit.. ale nieco bolo aj na zabavenie, napriklad ako klon 2 s gulometom s k.. kadenciou trafi drevenu stenu na 20m raz.. Kde tento strelec potom zmizne? Je to klon 2? Ten ma ale na konci inu masku.. proste fun..

Anna (2019)

Filmy Luca Bessona sledujem uz niekolko rokov a myslim ze aj on ma svoje povedzme to uchylnosti, myslim tym nekonecne Taxi a Kurierov.. vidiet to na tych auto nahanackach, ano aj ja som sa ako dieta rad hral a anglicakmi :-) Potom su to filmy, na ktore sa sustredi ako Nikita, Hlbocina, Leon a 5ty element, 96 hodin a teraz Anna. Film mal vsetko z tych uspesnejsich filmov, na ktorych sa viac sustredil napatie, zapletku, rozuzlenie a vyvrcholenie.. Hlavna hrdinka by este potrebovala viac hereckych skusenosti, alebo povedzme si, asi by som si vedel predstavit v jej roli Caru Delevingne, co je skoda ze to Luc neurobil, ale predpokladam ze to aj planoval, ale nebola v case nakrucania proste k mani.. Ano, to cakanie agenta pred ruskou ambasadou bolo troska detinske ale ano vykradal sam seba a vela je z Nikity, tak 35 - 40%. Ale ja som sa bavil a to je hlavne.. za mna taky maly oskarek pre Luca a davam mu 5 hviezd aj za doterajsiu pracu.. PS: Keby ste Sashu hladali vo Valerianovy, tak https://www.imdb.com/title/tt2239822/mediaviewer/rm481637632?ft0=name&fv0=nm7712734&ft1=image_type&fv1=still_frame