Absolvent (1967)

Krásný film. Režie je oprávněně oceňena oscarem. Bohužel v Akademii sedí zřejmě samí tupci, když ani nenominovali hudbu Paula Simona a Arta Gurfankla. Všichni zde hrají perfektně. Podle mě asi nejlepší romedie.Krásný a dojemný příbeh o rebelích, co povstali vůči svým snobským rodinám. Absolvent je krásný počin, který by měl vidět každý režisér (nejen) romanitckých filmů. Kdybych o tom směl rozhodnout, tak bych dal oscara námět (nyní se již neuděluje), režii, herce v hlavní roli, herečku a herečku ve vedlejší roli, a film. 100%

Adamova jablka (2005)

Já osobně se nezasmál, a čekal jsem něco víc. To jsou dva důvody, proč to není pět hvězd. Jinak je to kvaůotou některé hollywoodské filmy přesahující. Ale, asi nejveětším plusem filmu je herec ve vedeljší roli faráře - Mads Mikkelsen, který "ňoumu" hraje naprosto nenuceně. Ulrich Thompsen je také výborný, ale za zmínku stojí i Nicolas Bro, co by tlustý, opilecký a despotický bývalý hráč tenisu. Jen mě to něčím prostě nezaujalo. Asi se na to už nikdy nepodívám. 80%

Amadeus (1984)

Amadeus měl mít 12 oscarů,ne nějaký usmolený titanic. Amadeus je nádherně zpracované dílo o géniovi své doby. Krásný snímek, který nemá jedinou chybu. Málokterý režisér se může pochlubit tím, že něco na úrovni Amadea je až jeho třetí nejlepší film. Po Tenkrát v Americe nejlepší film roku 1984. 100%

Americká krása (1999)

Můj nejoblíbenější film. "Je těžký, se zlobit se, když je na světě tolik krásy. Někdy mám pocit, že ji vidím všechnu najednou, a je toho příliš, a mé srdce se plní jako balonek, co za chviku praskne. A pak si uvědomím, že musím zvolnit, a přestat se snažit to všechno zachytit. A to všechno mnou proplouvá jako déšť, a já cítím jen vděčnost, za každický moment, svého pitomého, hloupého života. Asi ani nemáte ponětí, o čem to mluvím, ale nebojte se, jednou, to pochopíte." 100% Rotten Tomatoes: 93% | FDb.cz: 84% | kfilmu.net: 84% | IMDb: 84% | Kinobox: 84% | průměr: 86%

Americké psycho (2000)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec, věčný kandidát do top10, asi nejkultovnější film mojí generace. Geniální Bale

Angel Heart (1987)

"Budoucnost už není co bývala, pane Angele". Bohužel, kvůli životopisu vyzrazen konec (mluvím o De Nirovi, a jeho konci, ne o tom Rourkovém). Ale Rourkův konec byl předvídatelný, a mihl se mi hlavovu zhruba po padesáti minutách, jist jsem si byl po hodině a čtvrt. Atmosféra dle mě žádná nepanuje.10% navíc za De Nira. Prostě kdyby jsem to měl zhodnotit, tak asi: hmmmm. 70%

Apokalypsa (1979)

Ano, toto je třetí nejlepší válečný film dámy a pánové. Coppola se snažil (opět) sdělit divákovi něco, co si on sám musí najít. Tento anti-válečný film od maestra je i přes délku 3 hodin zábavný a ani na chvíli nenudí. Všechny postavy jsou zahrány skvěle. Robert Duvall v roli sympatického velitele, Frederick Forrest v roli "šéfa", kterého zahrál brilantně, Sam Bottoms v roli nafoukaného, surfařského manekýna, Albert Hall v roli klidného, sympatického, lodního velitele, Laurence Fishburne v roli ukvapeného idiota, Dennis Hopper v roli vyšinutého novináře, Francis Ford Coppola v cameu nervozního režiséra (tato scéna mě velmi pobavila) - A především: Martin Sheen v roli nešťastného, zamlklého vojáka a mistrný Brando v roli vyšinutého génia, jemuž nic nestojí v cestě. Opravdu dobrý film, geniální. Scénárista John Milius odvedl fantastickou práci, Carmina Coppola vybrala úžasnou hudbu, o práci Vittoria Storara snad nic ani nemusím psát, a úchvatná, bravůrní, brilantní, geniální, úžasná režie Francise Forda Coppoly. To vše dělá Apocalypse Now jedním z nejlepší válečných snímků, ale i jedním z vůbec nejlepších filmů, v historii. 100% Rotten Tomatoes: 97% | FDb.cz: 83% | kfilmu.net: 92% | IMDb.com: 85% | Kinobox: 78% | průměr: 87%

Avengers (2012)

Má to hodně chyb, je to béčko, je to hodně o efektech, má to většinou trapné vtipy, ale stejně to má své kouzlo, je to místy napínavé, výkony jakž takž ujdou a prostředek byl vlastně na čtyři hvězdy, jenže první třetina byla hodně nudná, tak na dvě hvězdy, poslední na tři, aritmetickým průměrem mi vyšly tři hvězdy + to, že jsem se nenudil tak dávám 65%

Barbie (2023)

Dobrej film, výrazně lepší, než jsem čekal, možná proto dávám o hvězdu víc, než bych dal bez toho nízkýho očekávání. Na poměry moderní komedie hodně vtipný, a i když to mělo dva takový zbytečný společenský proslovy, tak se to dalo, a dělalo si to legraci i z woke světa, a v podstatě to kritizovalo radfems. Vůbec nechápu stěžování si spousty uživatelů na to, že je film výrazně feministickej - je, ale tak maximálně druhý vlny, není to vůbec woke, naopak film štípe do feministek za častou misandrii, tohle je podle mě dost jasný až záměrný nepochopení filmu, protože závěrečnej dialog Kena s Barbie to zcela jasně dává najevo.  Navíc je film opravdu hodně originální, což je příjemný, je to fakt hodně fresh. Robbie dobrá, Ferrell fakt strašně skvělá postava (jasně vyvozená ze Skřítka), Gosling výbornej, originální hudba fakt povedená, gag s koněm úplně úžasnej. Ke konci už slabší,m mohlo by se to lehce prostřihat, a závrečnej vtip mohl bejt ostrouhanej. Nic náročnýho, ale taky nic hloupýho, dost příjemný překvapení. Mimochodem jsem se na žádnej film nikdy tak nepřipravil, celkově jsem za outfit vydal přes litr :D