Lásky čas (2013)

Šlo to lehce prostříhat, šlo první hodinu pracovat víc na tom, aby vám aspoň trochu záleželo i na tom "nesmělým jedenadvacetiletým Britovi" . Má to vtip, má to šmrnc, ale obojího pomálu. V závěru se vám definitivně potvrdí, že vůbec nešlo o cestování v čase ani o romantiku podle šablon s několika povinnejma zvratama. A to je paradoxně největší klad i zápor filmu. Silnější 3 (nebo slabší 4?) za závěr, scénu s nevěrou a Nighyho.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Naprosto nefunkční pocta žánru, která kolikrát vyzní víc jako parodie (scény s dítětem ve vaně a předním opasku pistolníka vážně bolely), než jako gangsterka moderního střihu. Tragický dialogy, který věříte akorát přehrávajícímu Pennovi, a to jen do chvíle, než vás naštve, kolik prostoru jeho postava dostává a jako jediná si tak buduje charakter... Na stranu druhou film zabaví během akčních pasáží a spoustou vizuálních vychytávek. Dvouhodinová definice eye-candy filmu.

Polibek od Putina (2012)

Největší problém dokumentu je v tom, že události, na který se snaží tvůrci poukázat, nikoho (kdo aspoň zběžně sleduje aktuality z matičky Rusi) nepřekvapí. Problém další, a ne o moc menší, vidím v tom, že všechno je z pohledu opozice a je až moc vidět snaha přišít jim ono napadení. Nicméně podobný počiny by vznikat měly, jen by mi v tomhle konkrétním případě přišlo lepší natočit je až s probíhajícím vyšetřováním nebo aspoň mít v rukávu eso v podobě důkazů.

30 minut po půlnoci (2012)

Nuda nuda, šeď šeď... Bráno od konce, podařilo se skvěle a bez patosu natočit jednu z (především pro Spojené státy) klíčových událostí posledních let. Bohužel ty dvě hodiny předtím jsou ubíjející a když v nich nedostanete pocit, že konečně vidíte, jak lov na teroristický špičky asi vypadá, když celou dobu nechápete, jak může bejt tak nevýrazná agentka klíčem pro dopadení UBL a výbuch na základně vám je úplně jedno, spíš vás naštve, protože "přesnětaktourčitědopadne"... Možná je takováhle civilní filmařina správnou cestou, jak podobnou událost dostat na plátna, ale já bych preferoval dokumentární minisérii a navrch seriál, díky.

Méďa (2012)

Zklamání a to velký. Což o to, začátek vypadal slibně i konec byl hodně nad průměrem (co se hlášek týká). Akorát mezi tím nemuselo zůstat 80minut držících pokupě stupidní děj (pozn. nejde o problém šukajícího medvídka bez péra), 3-4 silně nadprůměrný vtípky a... no ještě něco tam přece muselo zůstat... nebo ne?

Topič (2010)

Jedno slovo: absurdní. Krátká povídka o tom, jak major v důchodu zatopil nejen obyvatelům na ruským sídlišti... Kdyby se vynechali přesuny postav mezi lokací A-B, B-C a C-A, měl by Kurič sotva 50 minut, ale budiž mu odpuštěno, protože hudební motiv dokáže vymatlat jako málokterá droga. Kousek z ranku "tak šílený, až je to dobrý". [LFŠ 2012]

Hvězdy na čepicích (1967)

Skupina bílých je zajata skupinou rudých. Skupina rudých je nechá vysvléct, zavede je do vody a postřílí. Skupina rudých je zajata skupinou bílých. Skupina bílých je nechá skoro vysvléct, propustí, pochytá a postřílí. Zobrazení krutosti obou stran funguje, přesto se nemůžu zbavit pocitu, že to rudí měli u tvůrců ulehčený. [LFŠ 2012]

Soukromý vesmír (2011)

Mám trochu problém s hlavní postavou (syn), která vlastně hlavní postavou být neměla (rodina?). Když víc zaujme zasazení do kontextu doby prostřednictvím prostřihů na politiky, kosmonauty a božskýho Karla, asi je něco špatně. Každopádně zamyšlení syna nad tím, jak moc ho rodiče (ne)vychovávali by se dalo zahrnout do osnov na zš. [LFŠ 2012]

I katové umírají! (1943)

Brát vážně film natočený aniž by tvůrci měli povědomí o dění, o kterým vypráví, prostě nejde. Přitom jako komedie film funguje výborně a momenty s detektivní prací Herr Grubera nebo s mladým MacGyverem Bóďou jsou nezapomenutelný! [LFŠ 2012]

Peppermint frappé (1967)

Nedaří se vám získat osudovou ženu? Nevadí, stačí najít jinou a začít "tvořit". Ne náhodou mi během projekce začalo běžet hlavou "La Piel que habito". Záběry z deníku vyšinutýho zubaře zaujmou v průběhu, jenže po skončení se vypaří a zbyde po nich jen chytlavá písnička. [LFŠ 2012]