Gotham - Lepší vládnout v pekle (2016) (epizoda)

Úvod tretej sezóny nám prináša pohľad na známe postavy a ich život po 6-mesačnom časovom skoku po druhej sérii. Ako rozjazd fajn, no v ďalších epizódach sa musí tempo zrýchliť... inak pôjde hodnotenie dole. Hádam sa to čím skôr zbaví "oblúd" a ich extrémne prepálených schopností, lebo do doteraz komorného Gothamu sa vôbec nehodia.

Gotham - Maska (2014) (epizoda)

Na ôsmej epizóde najviac bavili interakcie medzi Gordonom a Bullockom, Mooneyovou a Oswaldom či Bruceom a Alfredom. To, čo spravila Barbara je debilné... ak sa to tak dá nazvať, ale uvidíme, čo mu vlastne zanechala v tom liste. Black Mask - ten bol dosť slušný aj všetko s ním súvisiace. O tom či to bol dobrý ťah spraviť z neho iba epizódneho záporáka sa dá uvažovať, no vzhľadom nato, ako to s ním dopadlo sa ešte kľudne môže vrátiť neskoršie do deja. Predsa len Batman má kopu dobrých záporákov, čiže tvorcovia majú skutočne na výber komu, a na aký čas vôbec dajú priestor.

Gotham - Na svobodě (2016) (epizoda)

3 hviezdy, viac nedám. Takto scenáristicky odfláknutá epizóda tu dlho nebola. Už pár predchádzajúcich nebolo zrovna najchytrejších, ale tuto tie chyby už regulérne ovplyvňujú vývoj deja. A tá smrť Galavana či Azraela tiež prevedená dementne. No načo hneď jak ho zabili prvý raz, nás pripravujú skoro každým dielom na jeho návrat, keď aj tak dlho nevydrží a ani nijak výrazne neovplyvní príbeh. Navyše, prečo nevyužil svoje schopnosti tu prezentované v 11. diele a len tak sa vzdal a nechal sa zmlátiť a zastreliť?! To som teda zvedavý, čo si pripravia na finále, pretože zrejme hlavný tromf si vyčerpali priskoro. P.S.: Ešte jedna otázka: To akože je normálne, že mŕtvych kriminálnikov posielajú na spálenie do blázinca?!! P.S.2: Unleashed si to zrejme u mňa odniesla aj za predchádzajúcu časť, ku ktorej som nebol vôbec tak kritický, avšak tých problémov tam bolo aj menej.

Gotham - Nový den přichází (2016) (epizoda)

Linka s hypnotizérom príliš nenadchne. Zato Penguin ako starosta či Barnes ako záporák vyzerajú zaujímavo. No a Bruceov klon ešte určite zamotá karty.

Gotham - Pan Mráz (2016) (epizoda)

Epizóda v podstate celkom slušná. Som veľmi rád, že finále prvej polovice má dopad aj na ďalší priebeh deja. Gordonova (ne)vina a s tým spojená nevítaná nadmierna pozornosť šéfa ešte môže dosť zamotať karty. No a samostatnou kapitolou je Tučniak a Arkhamský ústav (pri ňom sa nám odhalilo trochu z jeho zákulisia). Hviezdičku ale musím dať dole za úplne nepochopiteľné dianie v gothamskom podsvetí.

Gotham - Pilotní díl (2014) (epizoda)

Pilotná epizóda jak sa patrí. Predstavenie postáv (aj budúcich záporákov), načrtnutie niekoľkých dejových liniek - to všetko skvele funguje. Akurát som chcel vidieť viac celú rodinu Wayneových (keďže sa jedná o seriál, a navyše dosť dlhý), aby sme sa im trošku viac povenovali. Možno z tej technickej stránky by som trošičku skritizoval strih a aj hudbu (niečo viac dramatickejšie by sa hodilo určite lepšie). Ale inak čo sa týka príbehu, tak tam nemám skoro žiadne výhrady.

Gotham - Pozor na zelenookého netvora (2016) (epizoda)

Akože fajn, no z veľa vecami, ktoré z tohto vyplynú nie som príliš spokojný. Nygma chce zabiť Tučniaka - OK, ale mrzí ma, že sme ich ešte ani nevideli spolu poriadne sa s Gothamom hrajkať. James Gordon zabil Falconeovho syna - Carmine po ňom evidentne pôjde a navyše si zrejme nadobro nechtiac vyškrtol Lee zo života. Možno to však tvorcovia spracujú kvalitne a výsledok bude parádny. Avšak nateraz som skeptický. Myslím si, že Gotham má naviac, než len riešiť milostné vzťahy. Nato tu máme dosť iných seriálov.

Gotham - Pro tebe všechno (2016) (epizoda)

No konečne. Bočná linka s Mad Hatterom si dala pauzu a Gotham sa povenoval podstatnejšej linke s Oswaldom a Nygmom (a Victorom Zsaszom!!!). A ono je to zrazu ten seriál, ktorý som mal rád. Akurát škoda, že Jim je síce ako postava stále zaujímavý, ale zatiaľ každá jeho dejová línia v tejto sérii je taká nemastná-neslaná. P.S.: Už sa teším až začne Penguin naplno starostovať.

Gotham - Přenos (2016) (epizoda)

Prísľub do ďalšej série tu je... a veľký. No nie taký, ako by som si predstavoval. Už to ma mrzelo, že sa v druhej sérii stiahol mafiánsky dej. A teraz sa v tretej sezóne zrejme dočkáme honby za monštrami. A to bol Gotham celkom slušný komorný projekt. No uvidíme, možno to bude naopak podarené. Fish Mooney skutočne nemusím, je mi velice nesympatická a to nemyslím ako kompliment pre jej postavu. Taký Theo Galavan je tiež slizký, nesympatický a odporný... no jemu to "zlosynstvo" ide a je za mňa veľmi dobrým záporákom. To mohli radšej jeho nechať žiť, keďže si jeho postava prešla po oživení výraznou zmenou. Fish Mooney je už vyčerpaná a navyše tá postava je nudná, nemá čo ponúknuť a som teda zvedavý, čo majú pre ňu do budúcna pripravené. Harvey Bullock sa pomaly adaptuje do novej funkcie. Jim Gordon si utriedil priority. Penguin znova získal moc, aspoň to tak vyzeralo. Plus sme sa dočkali odhalenia akejsi Rady, po ktorej pôjde mladý Bruce. Doktor Hugo Strange je tiež zaujímavý charakter. Nenazval by som ho ani tak záporákom, ako skôr nekladnou postavou. Má určitú osobnú motiváciu a som si istý, že ešte zamieša karty. Som rád, že napokon prežil, ale aj to je dosť somarina. A tým by som chcel premostiť ku scenáristom, ktorí sa zasa predviedli. Normálne som rád, že je druhej sérii koniec, lebo neviem kam by to až smerovalo. Hádam si oddýchnu a tretia sezóna znovu naberie aj príbehovú kvalitu.

Gotham - Přepadovka (2015) (epizoda)

Oswald Cobblepot vstúpil do rozohranej hry a poriadne zamotal karty + nový šéf polície. No, začína ma to skvelo baviť. P.S.: "Slabšie" hodnotenie vôbec nechápem.