• Krátkometrážní

Simpsonovi - Zmizelý (2017) (epizoda)

Po dlouhé době znovu epizoda se zajímavou zápletkou a dobrými vtipy. Nejvíce ale táhl kvalitu nahoru Levák Bob a jeho filozofování o promrhaném životě a pomstě. No... A teď ještě počkat další dva roky než se znovu objeví nějaký kvalitní díl.

Steven Universe (2013) (seriál)

Příběh o čtyřčlenném týmu chránícím zemi před mezigalaktickou rasou živých kamenů, která postupně ničí planety vysáváním jejich energie vrtáky, ano, to zní jako naprosto ideální příběh pro dětskou demografii... A kupodivu tomu tak opravdu je. Pomalé objevování tak dobře navrženého světa jako je ten ve Steven Universe je fascinující i nyní, v páté sérii, a počet tajemství spíše přibývá než naopak. I když je příběh schopen mnohokrát zakolísat na kvalitě, napětí díky počtu nevyřešených tajemství pokračuje. Často tomu pomáhá i fakt, že vše vidíme pouze z perspektivy Stevena, což dělá z každého sebemenšího dílu skládanky ceněný artikl a tak nová odhalení vždy působí jako velký krok. Udržet krok se seriálem je potom jednoduché. Všemu dále samozřejmě nahrávají nádherná muzika, animace a pozadí... Finální produkt je prostě skvělý.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Vždy mi bylo jasné, že adaptace je většinou horší než kniha, ale v tomto případu předčít původní materiál nebylo asi ani možné. Film se o to nepokusil, vtip byl často opakovaný z knihy a to, co bylo přidáno, jako např. milostný trojúhelník s Trillian, byli jednoznačně nejslabší části celé podívané. Je ale jasné, že tady se snažili držet předlohy a to se z velké části povedlo.

The Grand Tour (2016) (pořad)

Po oznámení konce clarksonovské verze Top Gearu jsem měl o patrně nejslavnější moderátorské trio strach. Nedokázal jsem si představit, že by se povedlo odstartovat něco tak drahého, tak vtipného a tak ikonického jako je původní série. Nyní se to povedlo. A navíc je vše ještě dražší a vtipnější než posledních sériích Top Gearu. Větší ikonou se Grand Tour nejspíš nestane, ale kdo ví, třeba pomůže ta zázračná suma peněz, ve které se filmaři zjevně topí.

The Marvelous Misadventures of Flapjack (2008) (seriál)

Seriál, který působil jako inkubátor pro slavné tvůrce. Tady se střetli scénáristé Normálky, Městečka záhad a Času na Dobrodružství. Je to poznat...

Transformers: Zánik (2014)

Nikdy jsem nebyl fanouškem Michaela Baye, nikdy jsem nebyl fanoušek hračky a nikdy jsem ani nebyl fanoušek prvního z této řady velkolepých blockbusteru. I přesto je škoda vidět postupnou smrt tak rozsáhlé franšízy. A obzvlášť když jde o franšízu s obřími roboty v čele, která si pořád neuvědomila, že něco takového se nemá brát vážně.

Unikitty! (2017) (seriál)

Unikitty tónem i barvami připomíná Teen Titans Go! a snaží se tento velmi úspěšný seriál napodobit i ve více směrech. Podle mého názoru se napodobení stylu povedlo velmi dobře. Nakonec vzniklo i něco lepšího, než by si nápad dát vedlejší postavě z Lego příběhu vlastní show vůbec zasluhoval.