Dobrá čtvrť (2005) (seriál)

Jak jsem mohl dát 4*, je to prostě můj oblibený seriál, takže změna: 5 *

Má mě rád, nemá mě rád (1956)

Při přečtení v programu o čem tento méně známý film je, hodně se mi líbila myšlenka - napsání satyrické knihy, kvůli které musí odjet. Po shlednutí filmu, tato část proběhla tak rychle, že hned po 15minutách už jela do Paříže.. Aha takže o tomhle není... Je o tom jak tato místy naivní dívka prožíva svoje trampoty s rozdvojenou identitou - milou dívkou a striptýzovou tanečnicí. Mezi nejzábavnější scény patří kustodova prohlídka v muzeu Honoré de Balzaca._.

Ulice (2005) (seriál)

Příběhove lepší než jeho spolubojovník "Ordinace v růžové zahradě". Herecké obsazení je lepší půměr. Naproti tomu děj je rozhodně jeden z nejlepších - otázkou však zůstavá kam se bude směřovat po mnoha dílech když TV NOVA chce seriál vysílat co nejdéle. Jako naprostou skoro novinku je snaha v seriálu reagovat na dění "v realitě".

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál)

Je zde vidět snaha o co největší využití vlny "původních českých seriálů". Divák v obrovském přílivu neví na co koukat a tak kouká na vše. Zde je navíc naprosto zřetelně vidět o hlavní tématu: "Nemocnice", at už Nemocnice na kraji města, Pohotovost, atd. Jako originální myšlenku tento seriál moc nepovažuji...

Vlčí jáma (1957)

Skvělá ukázka jak dobře se dá zpracovat literární předloha, která je na první pohled až moc ponurá. Sice je film charakterizován jako drama, čekal jsem od filmu větší zvraty. Právě pro jeho přímou dějovou linii, skvělou začínající Jany Brejchové a dokonalé herecké umění Jičiny Brejchové. Dle mého názoru jeden z nejpřístupnějších filmů z 50let - dle hlediska jeho natočení, příběhu a celkové charisma.

Operace Banzaj (1983)

Francouzský film z doby, kdy tato země konkurovala ostatním zemím více než v dnešních dobách. Dobrá atmosféra filmu i bez typického hvězdného představitele.

Veselý souboj (1950)

Některé české filmy, ačkoliv jsou poznamenané dobou jsou stále divácky atraktivní. Bohužel tento film působí až moc soudružsky - tykání mezi občany, dobrý lékař je jenom muž atd.

Pohodlíčko (1989)

Akčkoliv jsem nejdřívě viděl seriál, který předcházel tomuto prvnímu počinu Nicka, netušil jsem že i starší snímek se může vyrovnat novejěímu seriálu, ba dokonce ho překonat. V krátké delce 5 minut navštívímě většinou nespokojené obyvatele ZOO. Skvěla gesta a mimika obličeje vytváří z obyčejné plastelíny živou bytost. Vše skvěle propojeno s humornou pointou.

O kouzelném zvonu (1998)

S postupem času se začínám více ujišťovat v jedné věci - tvorba dobrých animovaných filmů je složitá záležitost. Samotná práce, to jsou hodiny a hodiny dřiny. Mnozí autoři se však nenchají zahanbit, přidájí originální námět + vtipné zpracování = vyjde film většinou studenta filmové školy (FAMU, Zlín, Písek). Hlas moudrého vypravěče patří skvělému česky mluvícímu slovenskému herci Juliovi Satinskému. Aurel Klimt ukázal, že je hodně velkým platným talentem českého animovaného filmu. Na této jeho práci je vidět jeho originální rukopis - například postava kováře je vizuálně stejná jako z filmu FIMFÁRUM....jo abych nezapoměl zvon, zvoní ..... (velmi chytlavá písnička, které se jen tak nezbavíte)

Psycho (1998)

Trend v Hollywoodu stoupá do takových výšin, kdy producenti pošilhávají po všech úspěšných, dříve natočených filmech. Pokud je v film pouze v černobíle, dává velke plus, kdy se producenti ospravedlňují tím že při novém natočení, tak zpřístupní film větším masám což je "békovina". A tak i při důkladné snahy kopírování dílčích záběry, se znovu obrození legendy, a snažší tržby díky proslulému stejnojmenému názvu. Doufám že se tak poučili další "následovnící" při přetáčení klasických děl světové kinematografie.