Králové ro(c)ku (2006)

Na rovinu, tento film ocení jen znalci rock'n'rollu. Pokud neznáte význam mnoha "inside joků", které ve filmu padnou, tak se musíte spokojit s průměrnou 2000s komedií. Je zde pár vtipů, které jsou velmi nadprůměrné, ale jsou poskládány poměrně daleko od sebe, v moři průměrných a podprůměrných vtipů, a vtipů, čistě pro rockerské publikum. Film navíc hodně staví na Jacku Blackovi, který nemusí být šálek kafe pro každého. Já osobně Jacka i jeho osobitý humor miluji, ale moc dobře chápu, proč by to někomu nemusel sednout. Celkově bych to nedoporučil každému, ale jen tomu, kdo se spokojí s oddechovým nenáročným příběhem o dvou rockových magorech.

Kung Fu Panda (2008)

Na animák to je šílená kvalita. Animace, dialog, příběh i soundtrack se spíše hodí do seriózního filmu. Jo... A momochodem, Tai Lang neudělal nic špatně, ten chlap si svitek zasloužil!

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Knihy jsem četl kdysi dávno, a už si je moc nepamatuji, tudíž nemohu srovnati jak moc si je Lewisova předloha a filmová adaptace podobná. Film jsem naposledy viděl jako malý, takže toto pro mě bylo nejen znovuobjevení snímku, ale také celého Lewisova fantasy mýtu. Tady ale nehodnotíme mýt, nýbrž film. Není to geniální. Ale je to chytré. Film nepracuje s vysokými koncepty a drží se jednoduché dětské, až pohádkové fantasy o válce dobra a zla. Celková dětskost filmu by jinému mohla vadit, mně ale fascinovala. Narnie, natáčená v Českém Švýcarsku je pohádkově krásná. CGI vypadá i dnes přesvědčivě, a kostýmy jsou fenomenální. Pak zvlášť vynikající obleky minotaurů, jež mě dosti donutily litovat toho, že moderní filmy, už spoléhají jen na podprůměrné CGI. Narnie je jednoduchý příběh, oblečený do nádherného kabátu skvělých efektů, kvalitní hudby a výkonů talentovaných dětských herců. A to, že místy vykrádá Pána Prstenů (hlavně v závěrečné bitvě) ničemu nevadí, neboť všechna ta kombinace Anglo-Saské a Řecké mytologie kolem toho, originalitou srší až až.

Linkin Park: In the End (2001) (hudební videoklip)

Definitivně nejlepší song kapely. Ale klip tomu zas tolik neodpovídá. Řekl bych že to bude použitím špatné animace. Ale co? Byla to raná léta století jednadvacátého.

Linkin Park: One Step Closer (2000) (hudební videoklip)

Hidba jako vždy vynikající. Ovšem klip jako takový není úplně dokonalý. Jsou zde scény kdy se pokoušeli hrát si se světlem, ale výsledky nebyly valné. Přesto je koncept klipu velmi zajímavý a démoni jsou úžasně ztvárněni.

Madagaskar (2005)

Extrémně hyperaktivní zážitek. Vtipy jsou 50/50. Někdy se zasměju, jindy kroutím hlavou. Nejlepší částí filmu jsou na sto procent tučňáci, kteří by si rozhodně zasloužili více času na obrazovce. Alex a parta mi byli nesympatičtí a působili stupidně, ale přesto mě bavili. Dítěti bych to pustil, ale pro dospělého člověka to není.

Malý Herkules (2009)

Budu se navždy bít za tento genynjální a nepochopení šnímek. Hlavní herec být dobrý ve svojé performaci. Já milovat on celé svoje srdce.

Manowar - Die For Metal (2007) (hudební videoklip)

Jaké to překvapení pro mě bylo když jsem zjistil že na ČSFD se dají hodnotit klipy k muzice! Od té chvíle, kdykoliv jsem nevěděl co mám zhodnotit, prostě jsem se podíval na svůj playlist. Ovšem nyní ke klipu. Práce s kamerou a světly je nádherná. Zpěvák zpívá, kytara hraje a publikum poskakuje. Ovšem tohle by nestačilo na hodnocení jež jsem uvalil. To co mě skutečně posadilo bylo to že klip byl natáčrný jen na keden pokus. Ke všemu na živém koncertu. Bravo, pánové! Bravo! For Heavy Metal we will die!

Méďa (2012)

Tak promiň Marsijeto😂😘