Babovřesky (2013) odpad!

Já rád shlédnu i film,o kterém druzí řeknou,že nestojí za nic.Prostě mám rád,když se o kvalitě filmu přesvědčím sám.A tak nic nedaje toho co mi radili druzí,tedy ať se na tento film ani nedívám, pustil jsem si jej v televizi s očekáváním,že by to snad mohlo být něco podobného jako třeba Slunce ,seno, jahody. To jsem se tedy spletl!! Vulgární témata,sprosté dialogy,rádoby černý humor mě dostal do sedící pozice v křesle s hlavou ve dlaních.Nevěřícně jsem koukal co všechno jsou herci schopní natočit.Chabé scény,chabé dialogy ,strašný scénář,otřesná režie a pekelná kamera,jejíž záběry byly vyhoněny do závratných barevných výšin a přimázlé kontrastem. Nedávám ani jednu hvězdu a příště si pár recenzí raději přečtu.

Dukla 61 (2018) (TV film)

Už dlouho jsem neviděl tak povedený snímek z české kotliny.Po odchodu z kina jsem neviděl nikdy v životě tolik lidí utírat si slzy z obličeje.David Ondříček ukázal,že umí natočit film světového formátu a nebojím se říci,že získá ve světě spoustu ocenění.Film je sice situován do minulého století na začátek šedesátých let ,ale filmaři se s tím popasovali na jedničku.Maximálně vychytané detaily oné doby, ať už bydlení ,kostýmy, účesy,auta,prostě i ty nejmenší maličkosti odpovídají době.Děj vypovídá o běžném avšak tvrdém životě obyvatel Havířova kde syn chce otci dokázat,že stejně jako on otec ,se dokáže postarat o svou nastávající ženu a brzy na svět příchozí dítě.Film nás však v druhé polovině zavede do katastrofální situace,kde všem hornickým hrdinům jde o život.Herci se skvěle poprali s havířovským slengem a postava komunistického ředitele dolu,kterého ztvárnil Jiří Langmajer,tak ta je úžasná.Podařilo se mu tuto roli ztvárnit na jedničku.Jeho nejlepší role. I Martha Issová ztvárnila úžasně typickou havířovskou ženu. Film je natočen podle skutečných událostí což je o to horší ,když si člověk uvědomí jaká to musela být při oné katastrofě beznaděj.Kam se hrabou zahraniční filmy o důlním neštěstí.Filmu dávám pět hvězd,ale kdyby to šlo dal bych deset.