Jupiter vychází (2015)

Inu, čistě objektivně je to fakt sračka. Není třeba rozebírat proč, koukněte se na trailer! Ale, čistě teoreticky, znáte to, přijdete ve čtvrtek večer domů, rozvalíte se na gauč, intelektuálně i emočně vyprahlí, nezmůžete se na nic. Na pivo v hospodě ještě nemůžete, protože v pátek je potřeba ještě aspoň na půl plynu fungovat, ale co třeba nějaký (slině) oddychový filmík, u kterého rozhodně nebude vadit, že po dvaceti minutách vytuhnete. Pak se to dá. Ale je to fakt sračka.

Anihilace (2018)

Mno... Čistě teoreticky měl film nadějné vyhlídky. Kamera jo, kostýmy skoro jo, střídání akčních a klidných scén pohoda, herecké výkony v pořádku, Natalie o třídu výš, což se dalo čekat ale i tak příjemně překvapilo... Navzdory tomu všemu však silně nedoporučuju, aby se na film díval kdokoliv, kdo si potrpí na detaily: Natalie vysvětlující dělení buňky univerzitním studentům jako by byli prvňáci, příšerná výzbroj těch rádoby-vědkyní (ani jedna nemá rukavice, ochranný oděv, zhola nic, většinu času si tam všechny pochodujou v tričku s krátkým..) Žádnou z nich nenapadlo vést si posranej zápisníček, navzdory tomu, že za clonou mají problém s pamětí (kterej pak teda mimochodem zázračně vymizí). A prostě čistě selským rozumem: jaká stanice by kdy poslala naprosto nekvalifikovaný zpola hysterický ženský bez výcviku se zbraněma za clonu, celý je to takový divný a nesmyslný, těchto detailů bohužel neubývá, spíš naopak. Film byl pro mě, jako milovnici mysteriózna i sci-fi, příjemný, dalo se to, vrcholná rozuzlovací scéna byla docela zajímavá a napínavá, ale mělo to klidně šance na 80% i víc, kdyby se někdo nevysral na pokrytí naprosto základních věcí, kterých si všimne každej průmerněj dement.