• Krátkometrážní

Obrazy, pohádky a sny (2017) (TV film)

Krásný a dojemný dokument. Změnil mi pohled na dokumenty o osobnostech a portréty vůbec. Skvěle vybrané prostředí (lokace) a zajímavý nápad s loutkou čerta a dalšími loutkami pro dokreslení představy. Boris Šlechta je pro mě opravdový PAN umělec tělem i duší a jsem ráda, že jsem ho mohla skrz dokument poznat. Navíc málokdo se dokáže v dospělosti vžít do dětské duše a to je u pana Šlechty velmi obdivuhodné.

Moji drazí (2015) (studentský film)

Líbí se mi, jak si autor dokázal poradit s němou etudou zrovna na téma rodinných vztahů. Krásná hudba a dokonalá satira na dnešní rodinu. I beze slov herci vystihli všechny situace, pocity a myšlenky. A možná právě němé vyjádření toho všeho dává filmu obrovskou hodnotu.

Manželé z roku II (1971)

Skvělá historická komedie s dokonalými narážkami na tehdejší společnost. Kvalitní scénář. Nádherná hudba Legranda, výborná instrumentace. Akce, humor, napětí a láska - vše v rozumné míře. Belmondo v kombinaci s Jobert byla skvělá volba. Nemyslím si, že by se jednalo pouze o "divácký film", o čemž zřejmě svědčí i nominace v Cannes.