Čarodějky (1996)

Poněkud absurdní pohádka o puberťačkách, zahrávajících si s okultismem. Všechny mají těžký život, Nancyna máma je alkoholička, která chodí se špatnými chlapy, Bonnie má ošklivě zjizvené tělo popáleninami po kdovíjaké nehodě a Rochelle je obětí tyrany od racistické spolužačky. Sára je aspoň trochu normální a většina mladých dívek se s ní může ztotožnit. Všechny společně své problém vyřeší a zlepší tak svůj život. Bohužel místo toho, aby užívali nabytého štěstí, se chovají jako ti, co je dříve tyranizovali. Sára jako jediná zůstane "hodná holka", a proto se musí vypořádat se svými BFF, ze kterých se po okultních hrátkách staly vražedné psychopatky. Příběh je tak absurdní a smutná přeměna docela milých holek úroveň také nepozvedává. Za zmínku určitě stojí Nancy, jejíž divokou osobnost, si člověk musí zamilovat. Mladičká Robin Tunney určitě stojí za zhlédnutí. Jinak film nic moc nenabízí, zvlášť pokud jste starší a telecí léta máte za sebou.

Delfín Filip (1996)

roztomilý filmík o rozmazleném chlapečkovi, který ukáže trocha duchaplnosti jak jinak záchranou oceánu a výchovy delfína, celé je to ale dost mdlé a natažené jako nudle

Diplomová práce (1996)

Ještě nikdy jsem neviděla film, kde by hlavní hrdinka byla tak hloupá a nesympatická jako tady. Podezřelého vraha si pošle domů, pusinkuje jeho obrázek, má o něm vlhké sny a nakonec si ještě naštráduje k němu do domu. Zajímá se o audiovizuální násilí, ale zároveň nemá tušení, do čeho jde. Tahle holka je ke všemu šprtka, je pečlivá, všechno jí jde, hoši jí padají k nohám, jen se na ně podívá. Spolužák Gemma je ukázkovej snuff - nerd a vlastně nevím co si o něm myslet, protože takový člověk nemůže být normální, ale ukázal víc duchapřítomnosti než jeho naivní kamarádka. Děj se jen přeléval z jedné strany na druhou, takzvaná šokující odhalení, doprovázená dramatickou hudbou nikam nevedla. Jestli něčemu tleskám tak je to začátek a konec, tzv. první dojem byl skvělý a závěr jako varování před citlivým tématem bylo přímo dokonalý.

Čtyři pokoje (1995)

Čtyři bizarní příběhy z různých hotelových pokojů. Přemýšleli jste někdy co se asi děje za zavřenými dveřmi? Byli by jste hodně překvapeni. Nicméně, některé zápletky byly už krapet za vkusem. Nejlepší na celém filmu je tu samozřejmě mladý Tim Roth se svými falešnými, blahosklonnými úsměvy, přehnanou gestikulací a také Q. se svým gangem (Hayek, Willis, Roth a bláznivé ženy). 6/10

Beethoven 2 (1993)

Sérii Beethovena nemůžu hodnotit objektivně, protože na filmech o chlupáči, pojmenovaném po hluchém a hudebním géniovi, jsem tak trochu vyrostla. S děckama jsme na to koukali dokola a dokola. Jedná se klasický rodinný film s chytrými zvířaty a blbými lidmi.

Gauneři (1992)

Banda pitomců v kravatách podělají přepadení, které "mělo být hračka". Střeleného kolegu nechají v klidu krvácet, následně navzájem se obviňují a málem postřílejí. "ALE CHLAPI, JSME PŘECE PROFESIONÁLOVÉ" Začátky Q. a jeho tvorby, kde dává důraz na dialogy, tragédii a nepřiměřené násilí.