• Romantický

Chateau Christmas (2020) (TV film)

Ústredná dvojica – sympaťáci, prostredie chateau prekrásne, príbeh klasicky jednoducho milunký. Čo by som ale chcela najviac oceniť – sú aranže vianočných piesní. Nádherné kompozície! Na film sa pekne pozerá, ale hlavne sa dobre počúva. A navyše – Luke Macfarlane si odohral svoje party na violončele „vlastnoručne“. Údajne mal podľa scenára hrať na inom nástroji, ale keď produkcia zistila, že je zručný čelista – zmenili to. No a Merritt zase profesionálne predstierala, že je virtuózna pianistka.

Christmas in Vienna (2020) (TV film)

Šup šup – toto prosíme rýchlo zakúpiť a nadabovať! Je to perla medzi priemernými vianočnými tv filmami. Plus k tomu vianočná Viedeň, ktorú my tu v SR a ČR dobre poznáme a milujeme. Plus príbeh zo Sound of Music sa podarilo pekne pretlmočiť do súčasnosti a naladiť do vianočnej atmosféry. Kto ste čítali aj knihu od barónky von Trappovej – tak viete, že si kapitánovo srdce a vôbec celú rodinku získala práve počas príprav na Vianoce. A Brennan Elliot výborne vyzreto zahral „kapitána von Trappa“ - zmietaného chladom, strachom, žiaľom... Veľký potlesk pre Hallmark!

Christmas with the Darlings (2020) (TV film)

Neviem, neviem, či je to legálne, spraviť zo všetkých postáv sirôtky a dlhodobo smútiacich a potom z diváčky žmýkať slzy do vreckovky. Ale – rozprávka to bola krásna: v štýle „Slečny na hlídání“. Hrejivá a inšpiratívna. Každý si (nielen) na Vianoce zaslúži byť s niekým milovaným a milujúcim. A to prajem všetkým nám!

Jingle Bell Bride (2020) (TV film)

Jednoduchučké - ale milé, pekne zahrané, šikovní herci, ktorí by si zaslúžili aj lepšie scenáre - ale dali sa do toho nasadením hodným prvého hallmarkového vianočného múví v tomto roku. :-)

Když láska znovu vzplane (2020) (TV film)

Milo prekvapili šikovní herci: ich uveriteľný prejav. Tematicky to nebolo zrovna light - ale ustáli to pekne - civilne - bez zbytočného nadsadzovania.

Láska pod širým nebem (2020) (TV film)

Tak tooo booo milééé: eko-bio-racio- indiánsky noblesné. V rámci subžánru „filmy pre unavené ženy“ mi toto dielko ohromne sadlo. Dúfam, že si ho povšimnú aj kompetentní – a kúpia ho na dabing – aby sa mohla potešiť aj širšia česko-slovenská klientela. :-)

Láska ve Winterlandu (2020) (TV film)

Zoberiem to z pozitívnej stránky: Páčila sa mi zasnežená krajina Winterlandu a herecká stránka filmíku. Že čo konkrétne? Oceňujem hlavne šarm, s akým sa herci zhostili svojich úloh: napr. ako Chad Michael zapojil do hrania všetky svoje jamky na lícach a chraptel ako Zaklínač. :-) Ako Italia Ricci plnovýznamovými výrazmi svojej krásnej tváre dokázala odpútať pozornosť diváka od jej čerstvo popôrodnej postavy. Ako Jack Turner svojím luxusným oxfordským prízvukom do toho všetkého vnášal noblesu a uhladenosť. Vtipný bol aj záverečný dialóg o tom, že teraz tam určite nie je žiadna kamera. Jojkyyy, snáď toto nebol spoiler?! :-D

Love in the Forecast (2020) (TV film)

Na tejto hallmarkovke oceňujem zobrazenie dlhodobého vzťahu - nič také - že víkend a hneď prstienok. :-)

Love on Harbor Island (2020) (TV film)

Celkovo slabučké. Ale páčilo sa mi, ako vyjadrili pocit "prináležitosti" k malému mestečku - napr. aj prostredníctvom lampiónového festivalu.

Love on Iceland (2020) (TV film)

Výlet na Island ako metafora rozhodnutia pozrieť sa na svoj život out-of-the-box. Cool! Lokálnych scenérií a tradícií by som prijala aj viac – ale to, čo bolo, bolo krásne malebné aj celkom poučné. Z príbehu som si zapamätala krásne tváričky a perfektný styling hlavných predstaviteľov.