AZ-kvíz (1997) (pořad)

V dnešní době jeden z účinných způsobů, jak se bránit Alzheimerovi. Přijde mi, že oproti dřívějšku vědomostní soutěže z TV nějak vyšuměly. Je přece rozdíl mít to v hlavě nebo to umět vygooglit.

Až na Severní pól (2015)

Skvělá zábava pro malé dobrodruhy. Exkurs do nepříliš známé carské historie, poutavý příběh o statečnosti. Výborná animace.

Balthazar - Season 1 (2018) (série)

Tenhle typ krimi dokážou jenom Francouzi. Ústřední dvojice k neuvěření. Kapitánka kriminálky s vizáží bývalé modelky, vedle ní vědomostmi excelující a fyzicky namakaný patolog s neodolatelným úsměvem. Hormony se bouří, jiskry přeskakují. Osobní linky předvídatelné, nezajímavé. Oproti tomu dobré scénáře případů, které dávají příležitost posunout vyšetřování díky lékařským finesám. Oceňuji hodinovou délku uzavřených epizod.

Barbie (2023)

Šli jsme s vnučkou a kupodivu, každý si na tom něco našel. Holčička byla nadšená prostředím, postavami, kostýmy a barvami a my dospělí si užili vtipnou moralitu o tom, jak je to na tomto světě rozdělené a nespravedlivé.

Barbie: Ve hvězdách (2016)

Kvůli vnučce máme nahraných cca 35 příběhů s Barbie. Sice je to v duhových barvách a cukrkandlové, ale kromě záliby v parádění to malé holčičky vede i k odvaze, kamarádství a týmové spolupráci. Jinak Barbie umí všechno. Takový Jára Cimrman v sukních.

Bastard (2023)

Přišla jsem z kina a jsem toho plná. Nemá smysl nosit dříví do lesa a vynášet do nebe silný příběh, strhující zpracování, opravdové hraní bez berliček slov a mistrovství Madse Mikkelsena. Jenom mi vrtá hlavou, kde filmaři z ČR dělají chybu. Při nominaci na ocenění za r. 2023 jsem marně hledala favorita, není z čeho vybírat. Sem tam se objeví nějaký jednooký. A takové Dánsko, které je rozlohou i obyvatelstvem téměř poloviční, nás pěkně válcuje. Když v titulcích Bastarda jedou česká jména, divák se dovtípí, že to byla jen technická podpora na zámecké lokaci. Holt jsou Dáni vytrvalejší a cílevědomější. Jeden z 18. století nám to náležitě předvedl.

Bedřich Smetana: Prodaná nevěsta (2024) (divadelní záznam)

Hravá a kouzelná. Takové divadlo na divadle. Moje první operní představení, u kterého jsem se pobavila. A to nejen díky komickým postavám Vaška a Kecala. Smekám před režisérskými nápady Alice Nellis. Užijeme si od retro socialistické romance z panelákového sídliště, přes principála se cvičenými opicemi, až po nádherně bělostné finále s alternující Mařenkou. Špičkové hudební a pěvecké provedení tolika krásných melodií a notoricky známých árií souznělo i po 150 letech s dnešní dobou.

Bee Gees: Bratři v zajetí hudby (2019)

Výborný dokument, který zachycuje rodinné trio od dětství po nedávnou současnost. Je napěchovaný ukázkami jejich autorských skladeb. Vrstevníci Beatles dokázali tvořit nikoli dekádu, ale půlku století a změnami žánru posunovat svou tvorbu dál, většinou na výsluní. Pro mně, která je znala až z období falzetů v Horečce sobotní noci, to bylo hodně informativní.

Belgravia (2020) (seriál)

Krásná červená knihovna na historický britský způsob. Tentokrát v pozměněné verzi = jak chudý chlapec k titulu (i ke štěstí) přišel.

Beznadějný romantik (2016) (TV film)

Romantická komedie o tom, že romantické komedie jsou k ničemu. Bohužel i tahle je toho důkazem.