Joker (2019)

Joker skvěle doplňuje sérii temných a depresivních filmů od DC. Chceme-li humor a trošku nadsázky, tak sáhneme po "marvelovkách" - to je jasný. Takže když se na tenhle film začnete dívat s tím, že očekáváte depresi a temnotu, ničím vás to nepřekvapí :D Před shlédnutím se však zamyslete nad tím, zda zrovna máte přebytek dobré nálady, protože tenhle film vás o ní trošku připraví. Joaquin Phoenix si však s rolí Jokera poradil excelentně a to je možná ještě slabé slovo! Pokud však očekáváte klasické komiksové prostředí, tady ho nenajdete. Postupný rozklad osobnosti a vznik záporáka pro netopýra, to je Joker. Zaslouží si 90%.

Srážka s láskou (2019)

Nejsem moc fanouškem romantických komedií, nicméně mám rád Rogena -- tak jsem si to pustil. Tenhle film rozhodně stojí za to. Není to klasická, sladká, přesladká romanťárna a to je dobře -- nedovedu si Rogena představit v klasickém romantickém filmu :D. Prezidentem legendární Saul Goodman z Breaking Bad a spojení dvou zcela rozdílných osobností / světů - zpočátku upjatá kandidátka na prezidentku a hipster v šusťákovce. Rozhodně je v tomhle filmu všechno, co od komedie můžete očekávat. Sice nesourodá dvojice, ale to se mi na tom líbí - nic není nemožné a láska si nevybírá ;) 80%