Mladé víno (1986)

To už nebolo víno ale obyčajný patok.

Detektiv Martin Tomsa (1994) (seriál)

Je to tak zlé, až je to dobré. Vážna paródia na všetko detektívne a akčné.

Návrat idiota (1999)

Herecké výkony zatienili samotný príbeh. Ale rozhorčený dopis Gedeonovi písať určite nebudem.

Divoké včely (2001)

Tie ich malé životy, existujúce niekde v prdeli sveta, sa z vonku zdajú bezvýznamné, ale každý si predsa žijeme v tom svojom svete a žijeme si ten svoj malý život. Skvelé zachytenie významnej bezvýznamnosti. Od čias Dědictví jednoznačne najlepšie zachytená povaha jednoduchých ľudí. A zároveň pre drtivú väčšinu hercov životná rola (Tatiana Vilhelmová, Pavel Liška, Zuzana Kronerová, Josef Polášek, Vanda Hybnerová, Eva Tauchenová a predovšetkým neherec Zdeněk Raušer).

Poslušně hlásím (1957)

Mne to príde o dosť slabšie ako Dobrý voják Švejk. Samozrejme Švejk tu stále perlí, ale vedlajšie postavy, ak nerátam Marvana, sú tu nejako menej zaujímavé. Mne bohato vždy stačí vidieť v TV prvý diel a druhý si rád odpustím.

Postřižiny (1980)

Bola by hanba, ak by pre Čechov nenatočili film odohrávajúci sa v pivovare. Na a musím uznať, že tento rozhodne českému pivu hanbu neurobil. Hviezdou je samozrejme Hanzlík a jeho najhlasnejšia postava v histórii česko-slovenských filmov.

Dobrý voják Švejk (1956)

Slová ako kultovka a klasika si máloktorý film zaslúži tak, ako práve tento. Nezabudnuteľný Hrušínský a pre mňa osobne najmä Miloš Kopecký.