Černá labuť (2010)

Nemám ráda baletní prostředí, nečekala jsem od toho moc a jediným důvodem byl Aronofsky, jehož Requiem za sen je filmem, který mě oslovil a šokoval asi nejvíc. Black Swan je i díky úžasné Natalii Portman velmi podobný, ale ne lepší. Film má neuvěřitelnou dynamiku, člověk je u jeho sledování v křeči a jen se dívá a nechává se unášet fantazií i realitou. Vůbec by mi nevadilo, kdyby vše skončilo pádem, ale rozhodně je to jeden z nejlepších filmů roku 2010

Pohřben zaživa (2010)

Pro mě naprosto průměrný film. Námět je opravdu zajímavý a originální a konec to nezkazil více, než samotný průběh filmu. Ale to je spolu s pěkným a skvěle hrajícím Reynoldsem vše, co se dá chválit (napadají mě ještě povedené úvodní titulky a hudba). Zbytek je nudný, případně nudný a nelogický dohromady. Jsem pohřbena, mám nedostatek kyslíku a svítím si zapalovačem? Svítím si dokonce i když telefonuju? Chápu, že byla potřeba zajistit nějaké osvětlení, ale proč baterku a tyčinky neobjevil už dříve. Podobných nelogických momentů je tam spousta. Dopadnout to jinak, tak by to asi byly jen dvě hvězdičky, ale uznávám, že z jednoho chlapa v rakvi se toho asi víc vytřískat nedá.