Teorie velkého třesku - Frustrace z odloučení (2017) (epizoda)

-Sheldon, čím ťa Amy priťahuje?- -Toľko vecí: jej myseľ, jej láskavosť a najmä jej telo.- -Naozaj!- Ukľudnite sa. Sme rovnaká krvná skupina; vie, že mu môžem darovať orgány-.

Teorie velkého třesku - Sublimace kapesného (2017) (epizoda)

-Keď ste sa sem presťahovals, nemala si veľa peňazí; ako to bolo?- -Niekedy môžeš dostať jedlo a wifi zadarmo od susedov... Len vedzte, že si možno budeš musieť vziať jedného z nich-

Lolita (1997)

Prepáčte, ale nemohol som odignorovať hlavnú tému filmu, ktorou je pedofilný vzťah. Je to téma je nevyhnutne kontroverzná a môže vyvolať nepríjemné pocity u divákov. Film sa snaží zobraziť túto komplikovanosť dynamickejšie, no je pochopiteľné, že nie každý bude mať rovnaký prístup k tejto téme, tak ako ja. Body pridávam za výkony dvoch hlavných hercov a za tretiu štvrtinu filmu. Jeremy Irons ako Humbert Humbert a Dominique Swain ako Lolita predvádzajú presvedčivé herecké výkony, aj napriek tomu, že som sa nedokázal vžiť do kože postáv. Je dôležité pochopiť, že herecké výkony nemusia zmierniť kontroverznosť témy. Čo sa týka tretej štvrtiny filmu, ju vnímam pozitívne. Zhrnul, že film je kontroverznou adaptáciou knihy Vladimira Nabokova, ktorá sa zaoberá zložitým vzťahom medzi dospelým mužom a mladou dievčinou. Táto téma môže vyvolať veľa rôznych reakcií u divákov, a preto je pochopiteľné, že nie každý film ocení rovnako. 4/10