Kótecudžó no kabaneri: Unato kessen (2019)

Krátké pokračování původní série. Menší dějová odbočka. Ústřední duo zabije pár zombies, poví si, co k sobě cítí a jedou zase dál. Nenadchne, neurazí. Za mě stejná úroveň jako seriál, takže opět 4*.

Kótecudžó no kabaneri (2016) (seriál)

Pokud máte pocit, že už jste něco podobného někdy viděli, tak se vám to nezdá - podobnost s mainstreamovým AoT je téměř až do očí bijící ALE. Tohle mě osobně třeba zaujalo mnohem víc, než všude srovnávaný AoT. Hlavní hrdina není tak otravný, nejsme zasypáni hromadou nedůležitých postav, máme zde mnohem zajímavější universe building, a obecně mnohem lákavější animaci a mimo jiné i výborný soundtrack. Na plný počet hvězd tomu pořád něco chybí, ale velice slušné 4* (75%).

Date a Live - Season 1 (2013) (série)

Ze začátku jsme, podobně jako MC, zavaleni hromadou informací. Následně se hrdina snaží zachránit dívky=„Duchy“ tím, že je sbalí s pomocí expertů, kteří mu radí do sluchátka. Anime se snaží o všechno možné najednou - být romance, být komedie, být akční, ale daří se to jenom napůl. Takže bych hodnotil 50%, nicméně hrdina, který je tam jenom do počtu si neodpustil zařvat, že všechny ochrání, takže drop na solidní 2* (40%).

Date a Live - Season 2 (2014) (série)

Po nejzajímavější postavě (Kurumi se tuším jmenovala) ani vidu ani slechu. Nové postavy jsou nevýrazné, ale hlavně, že MC zjistil, že si umí vytvořit vlastní verzi zbraně Duchů. To pro mě byl konec, a ani cliffhanger jak z učebnice mě v tuto chvíli nepřinutí pokračovat. Drop po 4. epizodě. Dávám 1* za opening.

Kaifuku džucuši no jarinaoši (2021) (seriál)

Vnímám toto „anime“ za jakýsi pokus autora, jestli by se z hentaie dalo udělat anime, ubere-li se sexu, a přidá trocha 'plotu'. Za mě je Redo of Healer pořád jenom hentai, a tak jej tedy i hodlám hodnotit. Takže; animace ničím nevybočuje, lechtivé scény zaujmou leda svou surovostí. Co nám tady, u hentaie, nesedí je neobyčejně dobrý soundtrack... Postavy jsou navrženy a zpracovány účelně, a jednorozměrně. Opět jediný zajímavější je Keyaru, Keyarga, nebo jak, který je slabší odvárek Naofumiho. Vážně. Pokud se chcete podívat na anime (!), isekai, s lidmi odmítaným hlavním hrdinou, který se stane záporákem, aby ochránil celý svět, na cestách posbírá harém, v kterém se vyskytují mj. pololidé - pak se koukněte na Tate no yuusha. Pokud se chcete podívat na zvrácený hentai, pak prosím, jste zde na správném místě. Jako anime toto selhalo. Jako hentai taky. Nicméně má to i světlé stránky, takže dávám průměrné 2*.