Číslo 9 (2009)

Film s originálním námětem, alespoň ve srovnání s většinou nových Amerických filmů. Ocenil jsem i velmi dobře zvolené herce na dabing, protože hlasy zejména Elijah Wooda a Jennifer Connelly se zde perfektně hodily. Styl neznámého režiséra mi dosti připomínal Tima Burtona, jen neni tolik temný. Film rozhodně doporučuji příznivců animovaných filmů, také fanouškům Bartonovských filmů a filmů kde hlavní postavy mají příjemnou povahu.

12 let v řetězech (2013)

Další povedený film od Steva McQueena. Herecké výkony jsou perfektní. Paul Dano má obličej i um zahrát takovou zápornou postavu, kterou budete ještě dlouho po konci filmu nenávidět. Samotný příběh (kromě drobností) neřekne nic nového a bude vám asi připomínat jiné filmy s podobnou tématikou, ale je velmi dobře zpracován. Navíc děj i tak dlouhého filmu má spád, takže se rozhodně nebudete nudit. Tento skvělý film však nedoporučuji slabším povahám, protože některé scény jsou opravdu drsné.

Barbar Conan (2011)

Tento film rozhodně nedoporučuji fanouškům původního Barbara Conana a vlastně ani nikomu jinému. Film má velmi uměle vytvořený děj, jehož některé části (obzvláště z Conanova dětství) vás znechutí a ve sledování filmu pokračujete jen s malou nadějí, že se to snad zlepší. Další věc co vás naštve je neúcta k původnímu filmu, například to velké hledání tajemství oceli v původním filmu, je tady odhaleno jako to, že meč musíte po vytáhnutí z ohně zchladit v ledové vodě (což dělá každý kovář). Na závěr bych jen dodal, že nechápu proč svěřili remake takovéhoto filmu zrovna Marcusi Nispelovi a kvalita filmu odpovídá jeho průměru.

Austrálie (2008) odpad!

Tento film jsem bohužel nevydržel sledovat do konce. Asi po 40 minutách jsem ho musel zastavit. Důvod je ten, že texty a chování jednotlivých postav (možná až na Hugh Jackmana) jsou tak kýčovité a opravdu hloupé, že jsem opravdu dál nemohl pokračovat. Samotný příběh, ač neni v ničem originální, by přitom mohl vytvořit velmi zajimavý film. Bohužel toto se, alespoň podle mého názoru, vůbec nepovedlo.