Barbie (2023)

Na začátek bych chtěl podotknout, že nejsem hater tohoto snímku, na rozdíl od mých spolukritiků... ovšem i tak jsou věci které mi vadí a je jich víc než těch které mi nevadí. Je jasné že jako kluk nejsem cílová skupina tohohle filmu a tím pádem ho vidím trochu jinak, rozumím že některé holky v tom najdou to své a budou se cítit že konečně někdo vyslovil jejich problémy. Tím se ovšem dostáváme k první věci která mi vadí. Film je jedna velká groteska a kdo říká že ne tak lže, a samotné "grosteskování" je sem tam podloženo problémy společnosti. A to pro mě právě nefungovalo, protože když si teď až satiricky děláme z něčeho srandu a hned v další scéně mluvíme o tom jak jsou ženy ve společnosti utlačované (a ještě to řekneme přes puberťačku) tak to pro mě úplně nefunguje. Další věc je, že ten film nemá úplně děj, přechází z extrému (Barbielandu) do dalšího extrému (Kendom) kde je mimochodem podle filmu vše špatně (ikdyž třeba barbíny a kenové žijí spolu v domech, což v Barbie landu neplatí. Tam keni žijí bůh ví kde) zpět do extrému. Takže nepřijde žádné ponaučení nebo řešení, což je podle mě škoda. Protože místo toho aby nám film ukázal jak by společnost mohla fungovat, tak si zase udělá srandu z toho jak to je. Samotné problémy společnosti jsou jenom tak řečené a dál je už nikdo nerozebírá, celkově je to nevyužitý potenciál. Gosling úžasný, Robbie dobrá (bohužel její výkon shazuje nastavení filmu), hudba, kostýmy a kulisy úžasné. Je to taková blbinka která se bohužel nedá brát vážně (nechápu jak to někoho může až naštvat). Celkově 5/10

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Pátý Indy byl přesně to co jsem čekal, dobrodrůžo s překvapivě dobrou akcí. Ikdyž opravdu trvá než se dostaneme do samotného bádání a řešení hádanek tak to pak stojí za to. Ford hraje to co umí, Mikkelsen taky a celý film se na ně dobře kouká. Jediná postava která mi vyloženě vadila byla Walter-Bridge. PROSÍM mohla by už konečně nějaká ženská postava co má být mega “drsňačka” a “záleží jí jenom na penězích” nebýt tak trapná? Nevím jestli to byl herecký styl Walter-Bridgové, nebo nutnost její postavy furt působit povýšeně a stále vtipkovat, ale až do samotného finále jsem měl v hlavě jenom “bože už nemluv”. Jestli máte rádi filmy Indiana Jonese tak budete spokojeni, protože opravdu to není nic jiného. Je to nefalšovaný, nepřehajpovaný,(a na disney docela hrubý) dobrě udělaný Indiana Jones film. Konec byl velice příjemný 7,5/10

Rychle a zběsile 10 (2023)

Upřímně jsem se hodně bál co Vin vykouzlí po tom erroru co vyprodukoval naposled (F9). Tehdy jsem odešel z kina protože jsem ještě nezažil že by se mi sám film vysmál do obličeje. Přesto že jsem měl obavy co mohla způsobit střídačka režisérů. Vyměkl jsem  a v tom kině se přeci jenom zastavil. A představte si…. jsem mile překvapen. Nemůžete od toho čekat nějak originální scénář nebo neuvěřitelné herecké výkony to ne. Ovšem oproti F9 si to ani nehraje na něco takového a to se mi právě líbí, že ten film vi co mají fanoušci rádi a to vám dá. Dá vám jednoduchou zábavu, která začne v první minutě a opravdu skončí až u titulek. Pro fanoušky této nekončící sbírky filmů je to pecka, pro lidi co si do teď nenašli cestu se nic nemění. 7,5 “family” z 10