• Krátkometrážní

Na stromě (1971)

Snímek vyniká pěknými snovými/hororovými sekvencemi, vtipnými kvazi-dokumentárními záběry, poetickými záběry na strom. Bohužel se příliš vleče, velmi často postrádá logiku a tím, že Francouzi jsou prostě praštění, bohužel všechno nevysvětlíte. Nesmála jsem se mu před patnácti lety a této "komedii" se nesměji ani teď (můj mylný předpoklad, že jsem to jako četníky odkojené dítě nepochopila, bohužel padá). Nicméně animovaná titulková sekvence a asi půlhodinový úsek někdy v půlce, kdy trojka na stromě sleduje v televizi a objevují se zde zmiňované sekvence, rozhodně stojí za to. Za zbytek bych scenáristům sekala prstíčky...

Nebe nad Berlínem (1987)

na tenhle šalebný film se už vskutku znovu nepodívám, souhlasím s RNDR. Čihákem, který ho ve své "Ponorné řece" (NAMU, 2013) klasifikuje jako nechutný je vskutku nechutný, a to z perspektivy narativní nenarativní i jakékoli jiné kinematografie i nekinematografie, protože je pokřivený myšlenkově a lidsky. škoda, že hodně lidí oklame kladné přijetí snímku "kritkou" (?) a jakási ocenění, díky kterým na sebe snímek nechají snázeji "působit". dvojité zlo. už mám to slovo, které jej nejlépe popisuje: "fašizoidní". u tohohle "příběhu" se nemá smysl vyjadřovat k žádným jiným aspektům než právě k příběhu, protože snímek stojí jedině a cele na něm. a to mě u filmů tripple štve. hlavně u těch "esoterických" "metafyzických" "estetizujících lidské utrpení" "meditativních" a jak to tu kdosi ves streamu klasifikoval "surreálných" fuck off a četla jsem na csfd slovo "originální"? - ha-ha-ha-ha

Ned Kelly (1970)

Poněkud "prázdně" podaný příběh s daleko větším potenciálem. Výborná kamera a lokace, s hereckými výkony je to horší - a to tu nemluvím jen o Jaggerovi, i když jeho herecký výkon tomu dává "korunu". Možná je to tím, že Mick je nejvíc na ráně, přece jen svěřit hlavní roli legendárního desperáda nezkušenému herci... Navzdory tomu, že Jagger je před televizním objektivem jako doma a na kamery je zvyklý, v Nedově kůži ztrácí svou přirozenost. Když už nedokázal zahrát Neda, kéž by hrál alespoň "Jaggera"! Jeho (zejména) mluvený projev je velmi nevěrohodný (a pronášený skutečně nevýrazně, monotónně) a emocí prostý, první polovinu filmu ho zrazuje i mimika, kdy nehraje, spíš stojí jako dřevo. Druhá polovina filmu je o poznání akčnější, snímek nabírá na obrátkách i na vtipu a nebýt toho začátku, vysloužil by si ode mě i tři hvězdičky. Směrem ke konci se rozvíjí i Jaggerovo herectví, občas je schopný něco docela dobře vyjádřit mimikou. Úplně stejný je vlastně i o víc než dvacet let později v sci-fi Freejack, kde se ovšem takový projev k jehho postavě hodí daleko více. No a proč tolik a jen a zase jen o Jaggerovi? To uvidíte sami, až se na snímek podíváte. Přítomnost titulní postavy vás bude provázet a být do očí po celou dobu. Dobrá zpráva je, že si na to za chvilku zvyknete a necháte na sebe působit ne zas tak nepovedený zbytek filmu.

Nemocnice (1977)

Fragmenty z nemocničního života v jedné Varšavské nemocnic natočené během řady měsíců, uspořádané do osnovy jednoho dne a ostřící na práci doktorů.Zajímavé, nicméně fragmenty bez hlubší narativní struktury mohou nudit.

Nestyda (2008)

Ale jo, celkem vtipné, první hodinu bych označila za dobrou. Asi v půlce sice bylo takové období, kdy jsem měla pocit, že film jde do kélu, když hrdinův vztah s postarší zpěvačkou hodně zpomalil tempo snímku, pak se to ale zase trochu rozjelo. Celkem příjemný film. Jen škoda, že ke konci dostal hodně prostoru chlapeček, kterému občas "nebylo moc rozumět", když mluvil. Díky tomu nám nejspíš unikla i pointa filmu, protože jeho závěrečné hlášce nikdo z osazenstva našeho obýváku nerozuměl. Místo katarze zůstal jen rozpačitý pocit, přesto jsem se nejspíš dobře bavila.

Nevědomí (2013)

příjemný, předvídavý, vizuálně dokonalý a oku lahodicí film. pro někoho to může být ekvivalentem nudy, pro jiného příjemně stráveného lenošivého odpoledne, při kterém vypne mozek. 110% americký film, který má hlavně vypadat dobře a nikoho (čti amíky) nenaštvat

Nic proti ničemu (2011)

Z toho, co se mi letos podařilo stihnout na Filmovce, si odnáším nejlepší filmový zážitek z tohohle filmu. Nejvíc mě pobavily vtipné vychytávky, které byste si v komerčním filmu mohli těžko dovolit - "podprahové" záběry ilustrující momentální duševní pochod postavy byl prostě bezkonkurenční.

Noční jízda (2011) (amatérský film)

Snímek, který se zoufale snaží potlačit své přednosti... a bohužel se mu to daří. /// Škoda těch nediegetickejch "napětí budujících zvuků", který to zbytečně shazovaly. A pak to nedůvěryhodné silové vzepětí sraženého muže... a převrat, který změnil slušně začínající a dobře zvládnutou třetinu snímku v nebetyčnou nudu plnou nepravděpodobného vývoje, šokézních a přepálených zvukových efektů a orgie sprostých slov. A příliš mnoho klišé!