Tygr a sníh (2005)

Napriek viacerým nedostatkom (slabý scénar, zlý strih, nepodarené digitálne efekty, miestami trápne komediálne Benigniho výstupy...) je "Tiger a sneh" krásnym príbehom o nesebeckej láske, ktorá prekonáva všetky problémy a životné nástrahy. Kladne hodnotím aj účinkovanie Toma Waitsa a jeho skvelú hudbu. A aby som nezabudol: Nicoletta Braschi je stále krásna a vo filme jej to sekne!

Válka světů (2005)

Vizuálne perfektne odvedené dielo ma sklamalo hneď v niekoľkých smeroch: chabý scenár, trápny koniec, nesympatickí hlavní hrdinovia (Dakota Fanning bola strašná) a hlavne akási povrchnosť, ktorú som z príbehu cítil. Ako divák som sa jednoducho nedokázal stotožniť s Tomom Cruisom a jeho rodinou.

Ve stínu slunce (2005)

V prvých minútach filmu som mal pocit, že tento príbeh som už niekde videl - pripomenul sa mi Dobrý ročník a potom filmy ťažiace z poetiky toskánskeho vidieka. Schéma filmu teda nie je neviem ako originálna, ale napriek tomu je The Shadow Dancer veľmi milý film - pohladí po duši a prinúti človeka zohnať si katalóg s poznávačkami po Toskánsku.

Vražedná čísla (2005) (seriál)

Už aj Ridley Scott má svoj krimi seriál a musím uznať že vydarený, aj napriek ošúchanej téme, či množstvu postáv. Hlavnou devízou Numb3rs je vydarené herecké obsadenie (Peter MacNicol v roli potrhlého matematika je geniálny), perfektná vizuálna stránka seriálu (čo už je dnes vďaka CSI štandart) a zamerianie sa na rodinu hlavného hrdinu seriálu, vďaka čomu ide príbeh viac do hĺbky a vytvára priestor pre humorné situácie.

Zkrocení zlé ženy (2005) (TV film)

Celkom som sa dobre pobavil, je to tak na 3 a pol hviezdičky.

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Skutočne zábavnejšie ako jednotka! Tentokrát hrajú hlavné husle Dustin Hoffman a Barbra Streisand, ktorí sú neuveriteľne podareníí a odsúvajú Bena Stillera do pozadia. De Niro so svojím namosúreným CIA výzorom je štandartne výborný a ide možno o jeho najlešiu komediálnu úlohu.

Lovci pokladů (2004)

V tejto disneyovskej rozprávke pre veľké deti, ktorým sú srdečne ukradnuté fakty z histórie ľudstva si užijete mix napätia, akcie, humoru a samozrejme lásky. Čo viac napokon možno očakávať od filmu s nálepkou Jerry Bruckheimer production?

Osudový dotek (2004)

Nechápem, ako tento film mohol dostať tak vysoké hodnotenie od ostatných užívateľov csfd. Jedná sa o teenegerský sci-fi thriller na tému zmien udalostí v minulosti a znášaní následkov v prítomnosti. Nemôžem povedať že ide o zlý film, ale zaujímavý námet kazí zlý scenár a ani Ashton Kutcher, nemá v sebe toľko charizmy, aby svojej komplikovanej postave dodal dostatok vierohodnosti.

Sexbomba od vedle (2004)

Tento film si objektívne viac ako tri hviezdičky nezaslúži, ale.. Bolo by hriechom tú jednu hviezdičku nepridať kvoli Sexbombe od vedľa Elishe Cuthbert!