Počátek (2010)

Na rating vyse 90% to podla nema. Najviac tomu nahrava asi porovnanie s roznymi blbinami, ktore sa nas sypu z filmarskych dielni. Niezeby pribeh nebol zaujimavy, DiCpario najhorsie hral alebo efekty boli lacne. Obcas nam ale kvalitne sampanske naliali do plastovych poharov. Vid komicku zasnezenu pasaz "ala Bond", smiesny akoze zostarnuty aziat alebo herecky casting, kde to az tak spolu nehralo. Ale aj tak je to len take mudrovanie. Hudba bola vydarena, sci-fi mam rad a ked si odmyslim ten plast, sampanske chuti aj tak. Tri a pol hviezdy, no dobre, styri, nech nezerem.

Na sv. Valentýna (2010)

99% filmu bez romantiky aj bez komedie. Tak to je vykon.

Barbar (2009)

Ach, ti severenia. Asi to bude fakt tym nedostatkom slnka a zimou. V HD vizualne este temnejsie a zdrvujucejsie. Nie nepodobne snimku Van Diemen´s Land. A to uz je aka morda. Motto k obidvom filmom by mohlo zniet priam ako z Danteho pekla: "Vzdaj sa vsetkej nadeje, ty, ktory sa odvazis vstupit" :-))

Kick-Ass (2010)

Naco kvetnate suvetia. (Skoro) vsetci sme sa uz zblaznili. Farebne sado, vesele detske zabijanie, posteklenie na dekadentnych zakutiach psyche. Uz len blazni su normalni. Ujo Tarantino, moze byt?

Crazy Heart (2009)

Taky mam dojem, ze Jeff svoju ulohu ani velmi hrat nemusel. A Colin Farrell ako country star je celkom zabavne. Dost upoteny film s dobrymi hercami, ciastocnym happyendom a kusom originalnej zaoceanskej muziky. Trochu krivajuci Oscar. Ved ani nebolo velmi z coho. Ale furt lepsie, ako Al Gorove klimaticke veldiela.

Ca$h (2010)

Sean Bean robi co moze. Zial, sekunduju mu amaterske vykony napr. filmovych manzelov. Domaca pani je tam tusim hlavne kvoli postave. Myslim telo, aby nedoslo k nedorozumeniu. Najlepsie za nu hraju jej nohy. V principe ale nechcem mat neprijemne pocity po skonceni filmu. Presne take, ake po tomto nie podarku. Uz sa bojim dvojky.

Na hraně temnoty (2010)

Jeden z najslabsich, ak nie najslabsi Melov film. Myslim herecky. Akoze temna atmosfera, ktora neoslobodzuje. Ziadna katarzia skrze bolest. Spracovanie pribehu kostrbate. Akokeby sa osobna Gibsonova trauma premietla do jeho vykonu. Ale mozno som len predpojaty.

Prokletý ostrov (2010)

Ano, ako tu uz bolo napisane, tento film nevyhovie kazdemu. Ani mne nie. Nechcem mat po dopozerani nechutne pocity. Na to mi staci politicka situacia v krajine. Niekedy totiz aj ponury film ponukne to slnko nad mrakmi, hoci dole leje. Toto nie je ten pripad.

Poslouchej (2009)

Ono zase az tak azijsku kinematografiu nemusim. Filmy tocia bud ukrutne krute, alebo hrejive. Toto je ten lepsi pripad. Nijak zvlast profesionalne dielko, ktore ale nenudi. A necha prijemny dojazd po dopozerani. Nieco mi tam ale nesedi... ziadne francuzaky a suloz do piatich minut, hmm, tento pribeh je akosi "pozadu" oproti fimu europskemu. Alebo to tak vlastne ma byt?

Láska na druhý pokus (2004)

Emocna nakladacka a vydieracka. Jennifer pravidelne nasadzuje svoj usmev c. 5. a na konci este odprezentuje svoju spevacku zalubu. Typek je nedoveryhodny, ale ujde. Taky ten Ken:-) Ale ved koniec dobry, vsetko dobre. Videli sme uz aj vacsie romanticke spletence. Ale ked ta Jennifer sa ozaj vymykane usmieva. Tak aspon 3 a pol hviezdy.