Reklama

Reklama

Historický špionážní film je založený na skutečném příběhu britského obchodníka, který byl rekrutován tajnou zpravodajskou službou. Odehrává se v období studené války. Sovětský zpravodajský důstojník Oleg Penkovskij (Merab Ninidze) informuje MI6 o možnosti jaderné války a svěří se s obavami o světovou bezpečnost. CIA a MI6 se rozhodnou, že by bylo lepší nepoužívat špióna, ale obyčejného občana. A tak je podnikatel Greville Wynne (Benedict Cumberbatch) požádán, aby se pokusil pomoci ukončit kubánskou krizi. Má dělat to, co normálně dělá, odjet do Moskvy a hledat obchodní příležitosti. Tak se dostane do pravidelného kontaktu s Penkovským, který ho využívá k předávání zpráv a tajných dokumentů týkajících se sovětských jaderných plánů a raket. Jak napětí kolem kubánské krize narůstá, komplikuje se setrvávání Penkovského v tajných službách a kontakt s Wynnem je prozrazen... (JOJ Cinema)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (72)

alchac 

všechny recenze uživatele

Dvě hodinky inteligentně nakrouceného špionážního napínání z doby blízké vidiny bombových zítřků, které působí příjemně autenticky, je prosté přehnaného patosu (i to jediné zásadní morální oselství je podáno poměrně nenásilně a stravitelně) a disponuje výtečným Šerlokem, jehož závěrečnou proměnu v absolventa ozdravného pobytu v Dachau shledávám téměř dokonalou – od Batmanova Mechanika nevídané a snad se oba baculáči někdy sejdou třeba v ryrymejku Motýlka. Zkrátka solidní zábava, pročež jsem si hned po zhlédnutí položil otázku, kdy to tu asi spadne do modrejch… ()

warrenur 

všechny recenze uživatele

Cumberbatch je vo svojej roli uveritelny a da sa povedat, ze v "duete" so svojim sovietskym protajskom, tahaju dej. CIA blondava agentka je tam akurat pre typicku zapletku a je vlajockou pred ocami s kopcom retaziacich sa nezmyslov v jej slapajach. Pustili by Rusi v danom obdobi agenta? Proste bullshit. Kazdopadne mierne nadpriemerny spionazny film, v ktorom vsak mohli viacej zapracovat na napati a atmosfere. I tak odporucam. 60% ()

Reklama

claudel 

všechny recenze uživatele

Pozoruhodný příklad a ukázka toho, jak může vzniknout hluboké přátelství a sympatie mezi dvěma lidmi z opačné strany barikády. Benedict Cumberbatch si střihl poměrně náročnou roli, kvůli níž musel asi leccos obětovat. Jessie Buckley hraje všude dobře, kde jsem ji zatím viděl. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Film z obdobia kubánskej krízy, čiže v sebe nesie dramatickú a historickú hĺbku spojenou so špionážnou hrou, ktorú nám tu prevedie Cumberbatch v plnej hereckej kráse. Ja síce nie som až tak fanúšik filmov tohto rangu, teda špionážnych drám, avšak uznávam, že film priniesol veľa vzruchu, napätia a všetko to udržiava aj výborne ladená hudba. Z tej studenej vojny vám miestami príde až horúco. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Fascinuje mě tvrzení, že povolání jako televizní moderátor nebo PR manager jsou psychicky náročné. Zkuste si být Olegem Peňkovským.. Ať už byly jeho motivy víra v ideály svobody a demokracie, nebo touha pomstít se sovětskému komunistickému režimu, pomohl Američanům v době Kubánské krize zjistit, že Chruščov nemá v ruce full house, ale jen dva páry a sám údajně skončil způsobem, který by znechutil i pana Kopfrkingla. Jenže problémem je, že Cookeův film není primárně o něm, ale o jeho britské spojce naverbované v obchodních kruzích. V okamžiku, kdy spadnou klece, se už nedostaví žádná gradace a Cumberbatch, měnící se na něco mezi Baleovým mechanikem a jeskynním obrem z Morie, nezmůže nic. Podobně laděný Jack Strong mi přišel živější a mnohem lépe pracující s napětím.. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (3)

  • V čase filmu 20:12, při procházce noční Moskvou, je možno na malý okamžik zahlédnout v levém horním rohu nápis „Kuchyně“ v interiéru restaurace, kolem které postavy prochází. Scéna je natáčená v ulici Rybná v Praze. (Globus_Jirka)
  • Jedna z pražských lokací, kde byl film natáčen, je budova Ministerstva dopravy, která ve filmu představuje objekt americké ambasády v Moskvě. Ve filmu se objeví jak pohled na exteriér budovy (byť dodatečně digitálně upravený), tak i pár záběrů z jejího interiéru (včetně záběru na zdejší funkční páternoster). (HonzaBez)
  • Film se natáčel v Praze a Londýně. (Yardak)

Reklama

Reklama