The Twin

• Finsko Twin - paha kaksonen

Nejhorší noční můra každého rodiče je pro Rachel (Teresa Palmer) teprve začátkem jejího utrpení, když se po tragické nehodě rozhodne s manželem Anthonym (Steven Cree) přestěhovat na druhý konec světa, aby se mohla věnovat Elliotovi (Tristan Ruggeri), jejich přeživšímu synovi z dvojčat. To, co začíná jako čas léčení a izolace na finském venkově, se změní v zoufalý boj o samotnou duši jejich syna, když se Elliota zmocní entita, která tvrdí, že je jeho mrtvým dvojčetem – a Rachel se vydává na ďábelskou cestu, aby odhalila strašlivou pravdu o svém dítěti. (mac000)

Accuphose

Vzpomněl jsem si u toho na Nabarvené ptáče (kde nám taky radši nic neukázali - ale to byl nejmenší problém filmu). Po děsivém dědictví a slunovratu, tohle byl další z pokusů, jak vytvořit něco originálního. Dokud to bylo v mystické rovině, tak to částečně fungovalo (i když prvních 70 minut se neuvěřitelně táhlo) a chabé herecké výkony, s nepřesvědčivými dialogy tomu nepomohly. Pak se to začíná vyjasňovat, a zároveň tím veškeré kouzlo mizí. Z některých scén mám husinu, povedlo se vybudovat chvílema hutnou atmosféru, ale tím pozitiva končí. ()

Baru.Class

Stokrát omletý téma, jak se rodinka po prožitý tragédii přestěhuje do novýho "starýho" baráku. Pár lekaček proběhne, nicméně není to nic, co by bylo bůhví jak vzrůšo. Ke konci je ale dobrej twist, kterej oceňuju a proto dávám dvě hvězdy. ()

Hexx

Mno de facto nic originálního, nic co by stálo za to, abych si ještě za půl roku film pamatoval do podrobna. Mnohokrát již zásadní (a předpokládaný) zvrat byl viděn, ale dvě hvězdy si to přeci jen zaslouží. Možná skoro tři. Téměř. Ale ač se snažila Terezka jak chtěla, v THE WITCH je mnohem víc platná. Ani označení "horor" se mi nějak nezdá. Hororu tam bylo asi jako ryby umí mluvit. ()

KarlN

Tři hvězdy za slušnou první půlku...druhá je zdlouhavá, otravní domorodci, opakující se vize...kratší stopáž, důchodci pryč a bylo by to skoro na pět. Trochu Rituál, trochu Rosemary má děťátko. Trochu předvídatelné...trochu nuda. Protože, Rachel je fakt tele. ()

lineker

Zručně zvládnuté hororové řemeslo ( ten film opravdu šlape ), které je však pouze další odnoží provařeného nyní tolik používaného tématu neexistence. ()

BStone

Skvělý atmosférický horor o ztrátě dítěte a traumatech, kterými si musí rodiče projít. Sovy nejsou tím, čím se zdají být a tohle je filmová hrůza, která stojí za pozornost. 75% ()

Keledaia

Strasne predvidatelne. Moc nechapu jak muze bejt film tak dobrej a tak spatnej at the same time. Natoceny je to dobre, ale je to kravina. ()