Rodinná tragédia prinúti mladý pár, aby sa odsťahoval ďaleko od miesta, ktoré by im pripomínalo nešťastie, ktoré ich postihlo. Po tom, ako Mary zomrie, vydáva sa Tom po šesťdesiatich rokoch späť na miesto, z ktorého utiekli, aby splnil sľub, ktorý Mary pred smrťou dal. Na cestu dlhú viac ako tisíc kilometrov vyrazí elegantne oblečený a len s jediným kufrom využívajúc pri tom výhradne autobusovú dopravu a náhodnú pomoc miestnych ľudí, ktorých na svojej misii stretne. (sochoking)

rivah

Celý film leží na Timothy Spallovi, který je nalíčený o dvacet let starší. Ale film jinak nic moc.(50%) ()

sochoking

Starý chlapík cestuje na opačný koniec krajiny, viac ako tisíc kilákov, na miesto, z ktorého pred 60 rokmi bol so svojou ženou nútený odcestovať kvôli nešťastiu, ktoré ich vtedy postihlo. Nechceli jednoducho zostať na mieste, ktoré by im pripomínalo tragédiu. Má len jeden kufrík , elegantne je oblečený a používa iba autobusy. Na ceste sa stretne s rôznymi postavičkami. Priznám sa, že mám dosť zmiešané pocity po filme. Neviem, či som dojatý, alebo smutný. Rozhodne vás táto snímka prinúti sa zamyslieť nad pominuteľnosťou času. V týchto momentoch bol film silný, ale bolo tam i zopár blbostí, nad ktorými treba privrieť oči. ()