Život v tranzu

Drama / Hudební

USA, 2000, 86 min

Greg Harrison

Matthew Irving

Totální filmařská šílenost, která se snaží zdokumentovat jednu techno/rave/hardcore party uprostřed americké hudební džungle na přelomu tisíciletí. Zajímavá je na tomto filmu rozhodně vypovídající hodnota, která poměrně vzorově poukazuje na řadu momentů, které zažil každý, kdo se podobné akce zúčastnil ať už jako DJ nebo jako návštěvník, a ať už zdrogovanej (většina), nalitej (většina) nebo naprosto čistej (menšina). Hudba je v tomto filmu dost drsná, nekompromisní a nebere zřetel na nikoho. Celý film vlastně machruje, jak moc drsnou hudbu na diváka vytahuje, aby nakonec přišel legendární John Digweed, který se zde předvede se svojí nejlepší a zároveň jedinou melodickou skladbou filmu, která je hudebně někde úplně jinde, než zbytek filmu. Ten underground z dnešních akcí už není tolik patrný, ale kdo zažil tehdejší dobu, určitě si v tom najde jistej fetiš. U mě je to za tři. Já jsem totiž už nezažil tak brutální underground, ale jinak se mi líbí, že někdo chtěl zvěčnit jedno období, na které kde kdo bude vzpomínat.(22.11.2016)

Rozpočet $500,000Tržby USA $1,115,313Tržby Celosvetovo $1,162,001(7.6.2009)

Takový docela minimalistický dílo, který se odehrává během jednoho dne a zejména noci na nelegální party kdesi v San Franciscu v nějakym opuštěnym skladišti. Film je tak trochu v dokumentárnim stylu a vypadalo to všechno celkem reálně. Nicméně pokud vám nějaký podobný akce nic neřikaj, tak vás to asi moc nenadchne. To já bych tam hned zašel, sežral éčko a pařil až do rána :-) Na pozadí toho všeho se sice odehrává několik menších příběhů, ale tenhle film je prostě hlavně o muzice a atmosféře. Atmosféra je opravdu parádní. Při sledování jsem si připadal, jak kdybych byl na tý akci taky. Co se muziky týče, tak jsem byl taky spokojenej. Potěšil mě zejména John Digweed, kterej si ve filmu střihnul dokonce malou roli. Jestli se vám líbil např. Human traffic, tak se vám bude líbit asi i tenhle film, ale je to trochu něco jinýho. Tady prostě film končí odjezdem z akce a tvůrci diváka neobtěžujou žádnym morálnim poselstvim. Pro mě je to jasnejch 5 hvězdiček, ale berte to tak, že tenhle film je určenej pro úzkou skupinu diváků. Těm ostatnim to asi nic neřekne. Já bych se taky nedíval na film např. o metalovym koncertu.(16.9.2006)

Ten kto aspoň občas zvykol pendlovať medzi tanečnými parties si v niečom na svoje príde. V hlavnej úlohe ilegal warehouse a grupa mladých clubberov, ktorí sa navzájom spoznávajú, aplikujú substancie, oddávajú sa eufóriami a večer si užívajú na plný plyn. "Groove" je o dosť slabším súputnikom divočiny s názvom "Human Traffic", v ktorej sa tiež deje všetko možné, no tamojšie udalosti mali o dosť väčší spád a viac neúnosnú mieru vtipu. Ale mne sa "Život v tranze" páčil a hlavne bol plný skvelej hudby a záverečný track "Heaven Scent", ktorý tam Digweed hodil je klasikou a bolo príjemné ho znovu počuť...aj keď Trance už je pre mňa dávno minulosťou.(22.4.2009)

Kdo nikdy na party nebyl, tomu to nic neřekne. Ty ostatní, co je vymetali nebo ještě vymetaj, se díky dokonale věrný atmosféře mrknou na další akcičku, která s filmem začne, pár lidí se na ní potká, rozhádá, usmíří, pobaví, vyndá a s rozbřeskem i filmem zase skončí.(5.2.2011)

"Mám vitamín "E" jako antioxidant,trochu triptofanu pro stabilizaci serotoninu, a trochu efedrinu pro povzbuzení." Už len z týchto slov si ľahko zaradíte o čom je tento film. Nelegálne párty konané v noci dá sa povedať že je to spravený dosť reálny úlet ľudí ktorí sa chcú zabaviť a "vypnúť" pomocou drog a dobrej hudby.. Hudba vo filme celkom dobrá hlavne na konci...(21.3.2010)

"Jestli se chceš tento večer něco naučit, zapamatuj si tohle: Párty nekončí dokud nedohraje poslední deska!!!" Tak tahle hláška, má něco do sebe.. Film pouze pro zasvěcené, pro ostatní ztráta času, protože nepochopí o čem to sakra mohlo bejt:-) John Digweed a jeho poslední placka "BEDROCK - HEAVEN SCENT", mě vrátila zpět na parket před 10lety:-)) Vynikající hudební snímek, který trochu kazí zbytečná drogová aféra.. Proto pouze za 4..(26.3.2011)

No co dodat, zboznujem partys ;)(13.2.2008)

Film o nelegální párty kdesi na okraji San Franciska v opuštěném skladišti. Film na mě působil jako zjevení, už jen proto že z rave scény moc filmů není. Film se v odehráva v neurčitou páteční noc a jde prevážně o průběh party, historky návštěvníků, problémy s organizací, konflikt s policií atd. Hudba je velice dobrá, od breaku po house, a skvěle naladí atmosféru parties i v obýváku. Pro partypeople povinost.(24.6.2009)

Jo tak něco tak reálnýho jsem už dlouho neviděl.. K tomuhle ani nemůžu napsat komentář....(6.3.2012)

Tohle bych třeba vůbec nesrovnávala s Human Traffic... Groove je o 100% lepší a hlavně straně reálný a pravdivý. Nic zde není přehnané, skoro mi to přijde jako dokument o jedné party než jako film. Krom toho je to v době, kdy ještě tahle scéna byla v pohodě. Ted je to už jinde, bohužel. Groove mi prostě jen připomněl zážitky z mládí a pár takových podobných nocí. Ale u takových filmů stále platí to, že lidem, kteří tohle nikdy nezažili, to asi nic moc neřekne.(1.4.2013)

• S_t_e_a_d_y

Rave je mnohem komplexnější fenomén, než Groove ukazuje.(22.12.2012)

Co láska spojí, drogy nerozpojí. Co drogy spojí, reálný život nerozpojí. Techno subkultura je mi hodně vzdálená, takže Groove jsem vnímal jako něco na způsob hraného dokumentu o nafetovaných šamanech tančících Dešťové tance. Sledoval jsem různé druhy smažek, od svátečních uživatelů až po ztracené případy, v jejich přirozeném prostředí ultrafialové džungle. Na to, že jsem ten film našel omylem, tak jsem se docela bavil.(9.6.2014)

Krása... výborne znázornená atmosféra parties, tá všeobecná eufória, aj taký detail ako priblblé úsmevy (ja si tiež nemôžem pomôcť a keď počujem dobrú muzičku, tak sa škľabím na celý svet :)) Človek je vtiahnutý do "deja" a hneď má chuť si povyraziť (pri Heaven Scent ma len tak trhá skočiť k nim na parket). Akurát ma zaráža to zaradenie do drámy... skôr by som očakávala hudobný.(8.6.2009)

Tenhle film moc děj nemá a asi o něj zas až tak nešlo.Ale skvěle přibližuje atmosphéru nelegalních parties. A ta hudba! Nemá někdo soundtrack???(29.7.2007)

Pro současné či bývalé návštěvníky house party must see! Ostatní se ani nemusí namáhat takovej film pouštět, protože mu stejně neporozumí. Pouze lidi, kteří si takový akce zažili, se s tímto dílkem dovedou ztotožnit.(5.2.2010)

Není co dodat, i když uznávám, jak tu už bylo řečeno, že to asi nebude úplně masovka, ale tak kdoví. John ... Starej výbornej John mě s vejsknutím nadzved z polštáře a s dojetím jsem si sentimentálně zavzpomínala na ne tak dávnej čas, kdy svou party rozjel i v matičce měst. A neříkejte to fandům tohohle filmu, kterej je ve srovnání s timhle zanedbáníhodnej. "what are you waiting for?--- what do you mean?--- what do you want to do?--- I dont know. do you know? im sorry but I dont know.--- yeah I do know what I wanna do but Im not doing it. the same as you. so come on.--- I dont know.--- this is safe.--- I just wanna comit to something without any fear.--- yeah I think its what we both would like..... but..... it doesnt work like that.--- I know."--- (12.2.2012)

Skvelý film o párty, pre milovnikov elektronickej hudby a parties ako stvorený. Veď nakoniec asi pre nich bol tento film predovšetkým určený. Téma voľných nelegálnych parties sa tu stretáva zo zábavou, hudbou, tancom a v neposlednom rade s LÁSKOU. Pre mňa takmer kultový párty film, ktorý ma vždy okamžite vtiahne do svojho deja a rád si ho pozriem znovu. Asi aj preto že milujem párty :)(25.1.2013)

Nádherný dokumentární film.(24.11.2016)