Hypnotic

• Velká Británie Hypnotic

Jenn cítí, že se v osobním ani profesním životě nikam neposouvá. Pomoc hledá u tajemného hypnoterapeuta, jenže rychle zjistí, že je její mysl zatažená do nebezpečné hry. (Netflix)

Magika82

Mnohé filmové kritiky a kritikové mohou tomuto snímku ubírat na hodnocení z důvodu ne zcela hlubšího pochopení jeho sdělení a poselství. To je však velká chyba, které by se nikdo z nás neměl dopouštět. 1) Pochopení lidského podvědomí je opravdu stále v plenkách. 2) Hypnoterapie bez uvedení do stavu na pomezí vědomé a podvědomé spolupráce mozuku pacienta je ve většině zemí stále zakázáno. A i kdyby nebylo, zodpovědní psychologové s potřebnou atestací by se zajisté k podobnému kroku nepřistoupili. 3) Naprostá většina lidí bez zkušeností či znalosti psychologie, psychiatrie, rozdílu mezi vědomím a podvědomím a jejich vzájemnou interakcí, by téměř jistě přistoupila na plnou měrou psychologem vedené hypnózy ve stavu ztráty byť cástěčně vědomého vnímaní. 4) Svěřte takovou moc do rukou narušeného jedince, který již z pozice svého titulu a zdánlivě přesvědčivého jednání, že je to pro vaše dobro, a na možný obrovský průšvih je zaděláno. 5) Podvědomá kontrola mysli jinou osobou v době celkového hypnózy vede k možnosti takového zneužití. Což anály kriminilogie celého světa pouze potvrzují. Tento snímek, ač pracující s omezeným rozpočtem a nepříliš zdařilou výpravou, se však soustředí právě na toto varování a poselství v jednom. Zvláště, jde-li o psycholožku spolupracující s kriminální policií, která v podobě několika minutové filmové sekvence je protipólem svého profesního mužského protějšku. Její krátké, avšak nanejvýš podstatné vysvětlení celého nebezpečí plné hloubkové hypnózy v nesprávných rukou, je zcela excelentní. Scénář pro tuto postavu, byl mistrně zvládnut někým, kdo o této problematice ví velmi mnoho. Nezapomínejme, že strach patří mezi naše prvotní instinkty, za které je zodpovědná část mozku Amygdala. Tedy nejstarší část mozku. Máte-li v moci prvotní instinkty jiného člověka, můžete z něj vytvořit lotku či časovanou bombu nebezpečnou sobě, druhým nebo ji připravit o kontrolu nad vlastním tělem. Herecké podání K. Siegel a J. O'Mary je v tomto smyslu brilantním tancem psychologicko vražedné hry, které má k realitě blíže, než-li většina podobně laděných snímků. Z těchto důvodů bych byla pokrytecká, kdybych snímek neohodnotila 80%. Nebýt ochuzené výpravy a řádně omezeného prostoru pro vedlejší postavy, hodnocení by dosáhlo na 100%. ()

mzss1

[70%] Tak já nevím, ale mě to přišlo v rámci téhle nízkorozpočtové netflix tvorby vydařené. Musí se to brát takové jako to je s tímto ohledem. V áčkových vodách to není, tak proč to hned odjebávat? Navíc mi to námětem dost připomíná knížku NOČNÍ PTÁKK od spisovatele Briana Freemana. To vkládání úkonů v hypnóze. Jenže s tím rozdílem, že zde máme terapeuta se zlým úmyslem, kdežto v té knížce psychiatričku s účelem léčit. No, dost s tím srovnáváním. Hlavní představitelka filmu, kterou hraje Kate Siegel – tak ta mě bavila. Zbytek herců už je takový klasický průměr, včetně terapeuta, u kterého je jasné, že je zřejmě padouch. Logika tu hapruje jen trochu, zejména ke konci; navíc ty hypnotizující povely už trochu ve finále působily přehnaně, ale když člověk vypne mozek a snímek si užije, tak nebude problém. Tu 4* slabší dávám s klidnou duší. ()

iXtr3m3

Ľahkonadpriemerný triler, ktorý svoje nedokonalosti a fantasmagórie okolo využitia/zneužitia hypnózy inteligentne resp. rozumne zastiera myšlienkou a spojitosťami s programom MKULTRA. Obsadenie ušlo až na hlavnú herečku, ktorá bola menej sympatická ako samotný záporák. Jednohubka s krátkou stopážou, ktorá si je vedomá, že je to jednohubka a nehanbí sa za to. Remeselne na úrovni, takže si viem predstaviť, že pri miniatúrnom rozpočte to bol malý hit. ()

Malarkey

Neřekl bych, že tenhle thriller je tak špatný, abych o něm řekl, že to je totální šrot. Spíš je tu kombinace různých bodů, které spějí k tomu, že z Hypnoticu udělali zbytečnou záležitost. Námět je jak z nějakého braku osmdesátých let, nicméně technicky na úrovni dnešního Netflix filmu. Kate Siegel je třeba dobrá volba, ale spolu s dalšími herci tu z toho dělají spíš telenovelu. Celkově jsou tak dvě hvězdy adekvátní, ale i tak se jedná o hodinu a půl zbytečně promarněného času. ()

M.i.k.e

druhořadý spotřební thriller,který působí jako kdyby byl natočen na přelomu osmdesátých a devadesátých let a pak se na něj zapomnělo.Příběh nemá moc čím překvapit a i když tu je patrná snaha o vytvoření alespoň částečného napětí,tak to úplně nefunguje a většinou se úspěšně míjí účinkem.Jediným drobným kladem je tak Kate Siegel,kterou mám rád a do podobných rolí se hodí.Škoda,že je nedostává v lepších filmech...40% ()