Starý pistolník Colton Briggs (Nicolas Cage) musí čelit následkům své minulosti, když se jednoho dne přijede pomstít syn muže, kterého před lety zavraždil. Colton se musí znovu chopit zbraně se svým parťákem – jeho 12letou dcerou (Ryan Kiera Armstrong). (HanzoBureshi)

Arsenal83

Talentované dievčatko, o ktoré by zavadil nejeden Biden, a kedysi talentovaný herec, ktorému klobúková prašná rola celkom sadla. Scgématický film v béčkovom prevedení, ale treba hercom pogratulovať, že to pri tej šialenej Hannah Gutierrez-Reed, ktorá na hereckých placoch bežne strieľa len tak ostrými, aspoň prežili. ()

warrenur

Mila, ale hlupucka tuctovka, ktora sa dejovo z "drsneho" westernu prepne do "vidieckej idyly". Mala Ryan Kiera Armstrong hlaskuje a je totalne mimo a bezmocna. Zrejme jej to diktoval scenar a udajne "ockove" geny. Meh...Nick by mohol zahviezdit v nejakom paradnom pokracovani National Treasure, ako v niektorych brakoch poslednych rokov. Kazdopadne je to u mna svojim prejavom a nepriebercivostou pan herec. 45% ()

Rathalos

Mam pocit,ze tento western je uz vopred odpisany u vacsiny divakov len kvoli tomu,ze v hlavnej ulohe sa predstavi Nicolas Cage,ktory nie je velmi oblubeny,no mne tento herec sedi aj v sucastnosti,pokladam ho za talentovaneho a jeho umenie sa mi paci a aj v tomto filme to zahral dobre,celkovy dojem je spokojnost,nenudil som sa,pribeh bol fajn,herci tiez a ubehlo mi sledovanie raz-dva...:⁠-⁠) ()

JASON_X

Asi hlavním důvodem, proč si pustit The Old Way, je Cageova účast v hlavní roli. Ale paradoxně je právě on tím hlavním důvodem, proč film stojí za starou belu. Podivně dědkovsky šišlá, jako kdyby byl po chlastačce nebo měl hubu po obrně, teatrálně přehrává, jeho drsňák bez svědomí a beze strachu je figura spíš komická či parodická než westernová. A celý tenhle spektákl působí takovým ochotnickým poloamatérským dojmem podprůměrného DVDčka. Docela mě ovšem bavila jeho filmová dcerka, na svůj věk sympaticky schizoidní a nihilistická, myslím, že by mohla být dobrá kámoška s jinou Nicovou filmovou dcerou Mindy z Kick Ass, nebo třeba s Addamsovic Wednesday. ()

kinderman

Westernový hrdina v žádném případě nesmí začít žvanit a vylévat si srdíčko. Zvlášť, když je to napravený zabiják a hraje ho Nicolas Cage. A když pak totéž zopakují i další dvě postavy (dcera a hrdinův protivník) je dílo zkázy dokonáno. Co nepochopil scenárista, měl napravit režisér, ale neudělal to, takže výsledkem je podprůměrná žánrovka, která zavání plýtváním časem zpočátku vstřícně naladěného diváka. ()

• Natáčanie prebiehalo v Montane. (Arsenal83)
  • Napriek bohatej hereckej kariére ide o prvý western, v ktorom si Nicolas Cage zahral. (m.a.t.o.)
  • Na natáčaní sa ako zbrojárka podieľala Hannah Gutierrez-Reed. Asistent réžie a Cage ju obvinili z viacerých nebezpečných činností a takmer ju vyhodili z natáčania. Gutierrez-Reed robila zbrojárkou aj pri natáčaní filmu Rust a je vyšetrovaná (stav k januáru 2023) za smrť kameramanky Halyny Hutchins a postrelenie režiséra Joel Souzu v dôsledku nebezpečnej manipulácie so strelnou zbraňou. (m.a.t.o.)