Oni - Day 3 (2021) (epizoda)

"....some bitch kill MY dog, I MIGHT get curious". :) Skoda, ze nezostava len pri stvarneni doby a stvarniny samotneho rasizmu. Tvorocia ale podarenej rodinke este nadelia aj vsetky mozne dusevne poruchy. Chudaci ctihodni obcania pokojnej bielej komunity. :D "Korektne" napisene: tazko sa im moze pokojne spolunazivat s mentalnymi problemami na oboch stranach. Ako experiment vsak zaujimave. Hororova linia s dievcatkom mi na chvilocku pripomenula vynikajuci The Haunting of Hill House. Tento kusok je vsak na mile vzdialeny. Zvlast atmosferou. Hoci ocinove halucinacie na novom pracovisku obcas zafungovali.

Městský lovec (1993)

Zial, v sucanosti uz takmer nepozeratelne a komixu sa tu prakticky nedrzi, holt ale i legendy, Jackie je jedna z najvacsich, maju svoje slabsie momenty. :) Ak vsak mozete preafektovany "humor" v azijskej kinematografii - zvlast v 90tkach..mozete to stravit. Neodporucam.

Opičí muž (2024)

Genericka, x-krat prevarena "vybijacka". Odvtedy, co sa americki tvorcovia nechali ohurit remeslom niektorych azijskych producentov martial-art filmov a zistili, ze to prilaka priemerneho divaka a teda peniazky, je mnohokrat vysledkom uplna scenaristicka blbina s efektnymi subojmi. Za tie roky som si vsak zvykol ocenovat skor autenticitu a nie "coolovost" a hlusinu. Patel je fajn a ani producentsky to ako prvotina nie je prepadak, ale natocit gulas Ong-baka, John-Wicka, Extraction a dalsich akcakov nepokladam za umenie, ze originalnu zabavu. Slabota s citelne prestrelenou s minutazou. Nuda.

Problém tří těles - Jedině pokrok (2024) (epizoda)

Paradny diel. Emocie, vedecky vtip a i posun v charakteroch niektorych postav. Uznavam vsak, ze to casto posobi prilis plocho - "chyba tomu krovie". Akekolvek...na scene su vzdy tie iste tvare a s realnym zivotom sa to nestretne ani na kamere..to znacne ubera na autenticite.

Problém tří těles - Vzhůru ke hvězdám (2024) (epizoda)

"I'm not designing a weapon!".."Not YET..." Vyborna atmosfera pri songu od Lany del Rey. Pocitovy diel. A ano, na to, ze bol "Svet v soku" sa toho moc nedialo. Zrejme preto ta "samota".

Beetlejuice (1988)

Kedze tu uz mame trailer na pokracovanie tejto klasiky s nazvom Beetlejuice, Beetlejuce , dal som si po mnohych rokoch reprizu. Mladucka Winona i sympos Baldwin s celym "herectvom", ktoremu kraluje samotny Keaton v cringe roli uz neposobia uplne "cerstvo" a i to je odvzany eufemizmus. Verim, ze sa dvojky nemusime bat. Jedine, co mi vyvolalo usmev na tvari je mrtvy typek so zmemsenou hlavickou a vytrestenymi ocami. :) Inak je to uz teraz naozaj slabunke. Burton je vsak legenda, ktora tymto filmom este len "rozklopla dvere".

Problém tří těles - Soudný den (2024) (epizoda)

Vynikajuci diel, ktory uroven "hry" dvihol uplne zasadne. Od radikalneho riesenia nano-vlaknami po "MMS-ku" od mimozemstanov. Nadherne vizualy.

Šógun (2024) (seriál)

Trosicku nadnesene pathviezdie. Vynikajuci historicky dobrodruzak z Japonska nadherne vykreslujuci nielen dobu, ale i pomery, kulturu a jej stret s vtedajsim prichodom krestanstva. Charizmaticky Sanada, jemna Anna Sawai a i "barbar" Cosmo Jarvis spolu so zvysnym hereckym obsadenim podali ozaj skvele vykony. Divacky zazitok ako ma byt. Odporucam. 85%

Šógun - Sen o snu (2024) (epizoda)

Predtucha epickej bitky, aku sme mavali pri GoT pravidelne, sa nekona. Naopak, naznaky a odkryte karty vazalovi jasne predurcuju dalsi historicky vyvoj. Doraz sa kladie na pochopenie obeti, vysvetlenie pohnutok, rozpolozeni...vravia sa posolstva a skladaju basne. Dostojny a pre niektore postavy katarzicky zaver. Velka spokojnost. Pre zaujimavost...tvorca Justin Marks makal i na vybornom sci-fi seriali Counterpart s J.K. Simmonsom, ktory tymto tiez odporucam.

Slunovrat (2019)

Takmer 3oj-hodinovy Director's cut ma nenudil. Aj ked nejde v pravom zmysle slova o "bezny" horor. Kvitujem, ze sa Ari Aster vyhral s velmi slusnou atmosferou. Tiez vypravou a kostymami vzdialenej komuny v kontraste s tym, ako to vnimali mladi studenti z vonku. A sice som nieco predvidal skor, ako to naozaj nastalo, scenaristicky velmi zaujimavy kusok. FIlm som dlho odkladal, cakajuc na DC. Myslim, ze to pomohlo. Zaujimavy experiment a rozne emocie pocas sledovania. Odporucam.  65%