Velkolepý souboj mezi starými nepřáteli má pro město Zaun osudové následky. Jayce a Viktor vsadí na svůj výzkum úplně všechno. (Netflix)

SyL3r

Fuu .. WAU .. 100% ... Aj predchádzajúce časti boli skvelé, nemám im absolútne čo vytknúť, ale táto časť je proste paráda . Asi to nejlepšie čo som tento rok zatiaľ videl. Ak si seriál udrží tempo tak to bude určite seriál tohoto roka s prehľadom. Skvele som sa bavil, krásna animácia a ten koniec bol proste ... WAU ()

ER

Vícevrstevnaté dějové linky, osudovost v každé druhé scéně a k tomu detailně vykreslené charaktery postav, kdy se plynule navazujícími flashbacky dozvídáme o nich více a více a tím lépe se dají pochopit jejich motivace. A ty jsou velmi důležité, neboť ovlivňují život lidí v Podzemí a Nadzemí. Proto tu až tak nestojí proti sobě vyhraněné dobro a zlo, ale zájmy či pohnutky, které mají své opodstatnění a podle nich se osud přiklání na jednu či druhou stranu. Výborně vybalancovaný děj a kvalitní animace činí z tohoto seriálu jeden ze zážitků roku. ()

Milano33

Zavŕšenie prvého actu bolo jednoducho dychberúce! Tak Arcane si po tomto strhujúcom konci vydláždilo poriadne temnú a strastiplnú cestu. Táto epizóda mi všetkými tými zvratmi a vypätými momentami neskutočne zvyšovala tlak. Akcia bola neuveriteľne kinetická, podmanivá a hravá, bol cítiť každý jeden úder, skutočne ožívala pred mojimi očami. Krásne vynikla aj tá progresívna animácia, ktorá je kombináciou ručnej kresby a počítačovej animácie. Výrazná štylizácia dodávala na zážitku i na celkovej bojovej atmosfére. Epizóda sa nebojí hneď niekoľkokrát emocionálne zlomiť diváka, bolo naozaj smutné a temné sa na to pozerať. Obzvlášť scény medzi Vi a Powder boli nesmierne vyhrotené a emočne nabité. Obe sestry sa na konci ocitnú v patovej situácií, na rozcestí, ktoré neuveriteľne divákom rezonuje. ()

Dejvecd

Troj-epizódová expozícia? Why not? Arcane bol jedným z mojich najočakávanejších seriálov, nie preto že by som hrával LoL-ko, ale preto že si myslím, že videoherné adaptácie majú obrovský potenciál ukázať fantastické a neprebádané svety. To Arcane zatiaľ splňuje. Úžasná animácia, skvelá hudba, epická krajina, ale hlavne úžasné postavy o ktoré je tu fakt skvelo postarané a ja sa už neviem dočkať, čo sa s nimi stane ďalej. Seriál teda útočí hlavne na emócie a to sa mu darí, nejde len o smútok, ale aj radosť, keď postavy objavujú nové zázraky a proste... mňa si to fakt dostalo. Zatiaľ 9/10 úplný úvod sa mi zdal trochu pomalší. ()

Krnac

Veľa výborných momentov ale celkový diel je u mňa zrazený tým koncom ako vlastne celá zápletka medzi Vi a Jinx je len blbé nedorozumenie a načasovanie. Či by tam Jinx šla alebo nie dopadlo by to rovnako a toto bude u mňa celkovo zrážať ten mentálny zosun ktorý sme videli v trailery (a aj v hre trochu) lebo to bude pôsobiť trochu nasilu. ()

• Během Powdeřina hysterického záchvatu je záběr na kufřík s jejími hračkami. Kromě hraček se zde nachází i obrázek s křídly, které odkazují na legendární Star Guardian Jinx Skin, který ve hře vyšel v roce 2016. (Luicy)