Sid se snaží usmířit rozhádanou rodinu. Albert nachystá léčku na Haďáka. Markéta je zpátky u Petra. A Viky coby Alex mu posílá drsný vzkaz. (TV Prima)

topi80

Jen v duchaplném novodobém seriálu lze zažít situaci, že půl minuty necháte telefon opuštěn před nesprávnou ženou, a zrovna v tu chvíli přijde důležitý telefonát. A samozřejmě si všichni zúčastnění potřebují nechat radit ve vztahu od nějakého kamaráda. Inu, tyto berličky bezradných scénáristů asi nemá smysl nějak rozebírat. Ovšem že o tom, jaké marketingové texty se pošlou do tiskárny, rozhoduje pomocnice ošetřovatele hadů, to už je vyšší level. Stejně jako to, že veterinářce, která si běžně povídá se zvířaty, se hrošíci neobtěžují zmínit, že po nich lidé házejí kamínky. Ovšem absolutním vítězem scénáristické nesvéprávnosti je pro mě situace, kdy si Anča, která si jindy úzkostlivě střeží, aby nikdo nevěděl, z jaké je rodiny, dá s babičkou dostaveníčko přímo v kavárně uprostřed ZOO. Ještě takový dovětek, bývá zvykem se u takových seriálů smát výkonům mladých herců. Ovšem výkon Jany Švandové dokáže jít i pod tuto úroveň. Je v roli šéfky sklářského impéria důvěryhodná asi stejně jako Ota Sklenčka v roli Ramba. A ty pokusy o emocionální výlevy jsou skutečně pobavující, stejně jako fráze typu "najala jsem si ty nejlepší právníky, takže nemáte šanci", ty už jdou ovšem na hrb scénáristovi. Přesto mi tento seriál, který svou zábavnou roli plní právě v tom, že se člověk směje té celkové impotenci, bude nějakou dobu chybět. ()