Lacike

Tento film pôsobí ako snaha Shaw Brothes zviesť sa na úspechu Jackieho megahitu Project A. Ale v každom ohľade film pôsobí ako chudobný príbuzný Jackieho pecky. Ústrednými postavami sú traja zlodejíčkovia. Ich šéfa (Bill Tung) práve prepustili z basy. Trio tam celý čas vymýšľa rôzne drobné podvody, sem tam sa dostanú do šlamastiky a popritom pošťuchujú miestneho šéfinšpektora (Lo Meng), ktorý sa nad nimi ale zakaždým zmiluje kvôli Tungovým dcéram. Nakoniec sa ale všetci spoja proti zloduchovi Johnny Wangovi. Komediálna stránka nie je ani zďaleka tak zábavná ako v Jackieho filmoch. Chin Siu Ho a Chiang Kam holt nemajú ani zďaleka taký komediálny talent ako Jackie a Sammo. No a Bill to sám neutiahne. Poteší sem tam nejaké to cameo mnohých Jackieho spolupracovníkov (Tai Bo, Chin Kar Lok). Čo sa týka bitiek, tak väčšinu filmu to je taký pre mňa nudný Shaw Brothes štandard. To znamená, že tam všetci máchajú rukami alebo nohami, ale drsnosť kontaktom úplne chýba. Sem tam zaujme len nejaký ten akrobatický kúsok. Pritom nápaditosť pri bitkách im nechýbala. Napríklad bitka s rebríkom medzi dáždnikmi mala veľký potenciál. Ale často to kazí tuctové prevedenie. Až finále s Johnny Wangom ponúkne aj nejaké tvrdšie chvaty alebo pôsobivé kaskadérske kúsky. Ale celý čas hrá rozverná hudba, takže to aj tak nepôsobí príliš drsne. Film zaujme ešte tým, že sa tu bitiek celkom často zúčastní aj Bill Tung. Samozrejme nepredvedie nič nevídané, ale celkom sa snaží a bolo zaujímavé ho vidieť aj v akcii. U Jackieho takú šancu nikdy nemal. Celkovo to je príjemná mierne nadpriemerná komédia s menšou porciou tuctovej akcie. Najviac ma na filme bavila tá pohodová osemdesiatková atmosféra. 6/10. ()