Psychminutky o štěstí a o slušném chování

(pořad)

Kamera:

Alois Nožička

Účinkují:

Vlasta Chramostová

Malé zamyšlení nad divadlem a životem s V. Chramostovou... V roce 1965 se na obrazovky vracel cyklus Psychminutky, na němž autorsky spolupracovala herečka Vlasta Chramostová. Její svébytný herecký projev v něm umocňoval úvahy nad fenomény, které nás provázejí běžným životem a nad nimiž se v každodenním spěchu často mnozí z nás ani nezamýšlejí. Dvojice pořadů, které uvádíme k dnešnímu výročí hereččina narození, se zamýšlí nad otázkami štěstí a slušného chování. K prvnímu tématu se Vlasta Chramostová vyjadřuje skrze citáty slavných i píseň z muzikálu "My Fair Lady" a nabídne divákům test sestávající z pěti otázek o štěstí. Druhé téma nahlédne prostřednictvím několika výmluvných historek a úvah nad tím, čím se člověk liší od zvířete a vymyká se řetězci platnému v přírodě. I v tomto případě podrobí diváky testu, jenž by měl ověřit, jak oblíbení jsme u ostatních lidí. (Česká televize)

Marthos

Dvě kratinké úvahy s širším společenským přesahem jsou tak trochu otiskem doby, v níž tento televizní pořad vznikal. Tvůrci bezesporu využili příležitost zabývat se opět lidskou individualitou, klást otázky o smyslu života, nahlížet na problémy i jinak, v tomto případě zábavnou formou tzv. psychotestů. Nemělo by tedy překvapovat, že průvodkyní a spoluautorkou těchto drobných zastavení v čase a prostoru byla právě a především herečka Vlasta Chramostová. ()