Vyvolené

• Hongkong Chi luo te gong (více)

Na celém světě začnou jedna za druhou mizet přitažlivé dívky se sportovní postavou. Za touto záhadnou epidemií stojí strůjkyně všeho - Madame M (Almen Wong), která má v úmyslu z těchto dívek vychovat profesionální vražedkyně. Po dlouholetém děsivém výcviku přežijí události jenom Charlene (Maggie Q), Katt (Anya) a Jill (Jewel Lee). Stanou se z nich nejhledanější profesionální vražedkyně. Při výpravě, během níž mají za úkol zabít jistou osobu v Hong Kongu, se setkají s agentem CIA Jackem (Daniel Wu), který přísahá, že dívkám vrátí zpět jejich minulost a Madame M vyřadí ze hry. (oficiální text distributora)

LilDevil

Neskutocne ma tetno film zaujal... Napinave, krute, trochu zamilovan,e ale dobre. Vsetkeho tak akurat... Ani malo ani vela. ()

Matonny1012

Počas celého filmu som myslel ze tam dám 4* ale ten posledný zápas na spôsob Matrixu moje hodnotenie nakoniec posunul o pol * dolu. ()

Fantasy

Nejen, že to ze začátku zavání pedofilií, ale později se to mění v totální úchylárnu. Náctileté holky tam pobíhají polonahé mezi nájemným žoldáky a učí se od nich, jak člověka zabít. Na výcviku slečen se režisér vážně vyřádil. Seřízení zbraně, základní anatomie alá kam nejlépe vrazit nůž, chůze po přehlídkovém mole, protože i při zabíjení přece musíte vypadat jako modelína!! a na závěr trénování fyzičky jako kdyby jste měli nastoupit k Delta force... Asi nejlepší okamžik byla scéna kdy se mají holky pozabíjet navzájem... kruté... a překvapivě taky zábavné. Kdyby se hodnotila jen první polovina filmu, dala bych 3 hvězdy, protože to ale dopadlo tak, jak to dopadlo, dávám jednu. Za Maggie Q. a také za scény ve kterých se parádně využívá bojové umění - kung fu / karate / možná nějakej mix obojího? A mimochodem, kde je tam ta romantika?? To jako, když se spolu vyspí dva lidi, z nichž jeden je omámenej nějakým uspávadlem, nebo co to bylo?? Dneska se holt i rychlovkám na pláži říká romantický vztah... ()

HKstars

Naked Weapon je nepřímým pokračováním (spíš inspirací než čímkoliv jiným) poměrně známého Naked Killera. Od dob, kdy se vraždilo komorním způsobem a bez použití zpomalovaček, se však mnohé změnilo, což nám naznačí nejen úvodní scéna (při které si ovšem svůdná vražedkyně nepočíná příliš obratně a nakonec stejně skončí v exlodujícím Porsche ;), ale i nový systém náboru profesionálních likvidátorek. Kdesi na dobře utajeném místě totiž existuje komplex kam se jednou za čas svezou třináctileté dívky (stačí je někde unést nebo prostě ukecat medvídkem), které mají předpoklady pro tuhle práci. Komu se to nelíbí, ten se může klidně otočit na podpatku a schytat trochu olova do žeber, ti ostatní (resp. ty ostatní) se podrobí tvrdému tréninku. Šest let dřiny, zabíjení, studia anatomie a desítky nastřílených terčů a zabitých domorodců. Holky to skutečně nemají lehké a docela jim to "žerete" až do chvíle, kdy děj poskočí o těch šest let a z třináctiletých obětí se stanou devatenáctileté, těžkotonážně svůdné kočky. V tu chvíli začiná být jasné na co se Wong Jing při psaní scénáře soustředil a v příběhu se začínají objevovat první díry. Nemám nic proti vyřazovacím soubojům (aneb jo holky, je vás tu čtyřicet, makáme na vás šest let, ale teď se musíte navzájem povraždit, kdo zůstane poslední, toho berem do týmu) nebo hromadnému znásilňování (aneb jo holky, tělo je vaše nejdůležitější zbraň. A jak se používá si teď předvedeme), ale právě tyhle momenty jsou prezentovány tím způsobem, že chtě nechtě musíte přestat pohlížet na děj jako na něco seriózního. Ani v dalších minutách to nebude lepší, protože Wong Jing degradoval děj na zápletku krátkometrážního televizního pilotu. Hlavní hrdinka Charlene se v tomhle kempu smrti spřátelí s Kathy, takže poruší pravidla, ale Madam "M" se nad nimi ustrne a nechá je pracovat obě (+ještě jednu trochu drsnější slečnu, která by nejradši zabila kohokoliv, kdykoliv a jakkoliv... hlavně když stříká krev). Ve chvíli, kdy se dívky dostanou do terénu, zamiluje se Charlene do prvního chlapa na kterého natrefí (ten sexuální půst se na ní podepsal), což je shodou okolností Jack Chen (Daniel Wu), který vyšetřuje případy zmizelých teenagerek a Charlene pozná podle D.N.A. záznamu (ano, v tomhle filmu mají sakra inteligentní počítače a ještě důvtipnější detektivy). Do všeho se ještě přimotá Charlenina matka (Cheng Pei-Pei) a před samotným finále dojde i na erotickou scénu, s vydatnou podporou afrodiziak... To už ale rozvádět nebudu. ;) Ching Siu-Tung dostal na Naked Weapon docela slušné peníze, což se projevilo nejen na výběru lokací, ale i na výborné kameře a vysoké úrovni triků. Jak už je u něj zvykem, příběh lze považovat jen za podřadnou záminku k bojům, ale tentokrát Siu-Tunga akční scény příliš nepodržely. Tedy, je jich dost, i přesto že Wong Jing ve scénáři hraje na dvě strany a pořád se snaží uhrát roli akčního dramatu (což zoufale nefunguje, děj je příliš bleskový a povrchní a pokud byste se v něm začali rýpat, bylo by to jenom ke škodě), jenže Siu-Tung se nechal omámit širokou paletou možností a jeho kombinace krásných, ale v bojových uměních nezkušených slečen, digitálních triků (souboj u Charleniny matky doma, finální souboj) a Matrix efektů působí ve výsledku příliš přeplácaně, nehledě na to, že se stále nezbavil svých zlozvyků a tak především finální scéna je plná nenavazujících střihů, které ji degradují na bizarní videoklip. Alespoň Andrew Lin se snaží trochu napravit dojem a i v jiných scénách (vyřazovací bitka) najdeme pár vychytávek, ale to je příliš málo v kontrastu se ztuhlostí hlavních představitelek (Anya a Maggie Q). Mno alespoň jsou holky po čertech pěkné. V tomhle směru film hodně připomíná So Close - pěkné holky, pěkná kamera, pěkné akční scény, ale nulový obsah. Corey se však podle mého mínění s novými podmínkami popral o něco zkušeněji - jako režisér i jako akční choreograf. 50% () (méně) (více)

buchannon

Na jednu stranu to je řádná peachovina na entou (a to nejen díky infantilním hláškám a infantilnímu scénáři), ale na druhou (tu božejší) stranu je tenhle film plný krásných buchtiček (které bych okamžitě sakumprdum přeřízl) a to se vždy počítá. Takže mě napadají jen slova jako: komáří poštěváček, sloní chobot, hadí vaječníky, pelikání vaginopyj... Jen tak dál děvčata, vy se v životě neztratíte, a kdyby ano, já si vás jistojistě najdu. I když je příběh absolutně banánovej, právě kvůli těm buchtičkám hodnotím takto, ani ne pro film samotný, jako spíš pro to, že jsem se skvěle pobavil při pohledu na krásky porušující fyzikální i jiné zákony, hustokrutopřísnej filmík. P.S.: Dost podobní jsou "Smrtící andílci" 2002, taktéž z produkce Hongkongu, a jsou možná i o chlup lepší. ()

Breaker

Zajímavá akce, řekl bych hodně počítačem upravený souboje, příběh opravdu o ničem nebo hoodně nedotažený do konce ... ale ty holky, ty holky stojí za TO:) ()

Profík

Je to většinu času strašně debilní, bohužel málokdy debilní takovým způsobem, aby to nechtěně pobavilo. Dost velká část je jen nudná, přestože je tam akčních scén dost. Dvě hvězdy jen za pěkné holky, hlavně Maggie a za některé akční scény. Bohžel jen některé, protože kvalita akce značně kolísá. Kvalita debility snímku zůstává ovšem vysoko skoro pořád. 30 %. ()

Homer1912

Neskutečná blbost. Vypadá to, jako kdyby buď a) někdo chtěl do filmu kromě akce nacpat i děj, tak tam vložil tu část s tim policistou (tahle část obsahuje vážně "úžasné" dialogy), nebo b) někdo vymyslel romantickej film, ale pak to dal někomu ke schválení a dozvěděl se, že je to totální blbost, tak vyškrtal ty nejnudnější scény (jak asi vypadaly, když tam i tak zbyly ty nudný kecy?) a dal tam místo nich nějakou akci. ()

serbero

Neviem si pomôcť , no tento film má vôbec nezaujal. Motív bol skvelí - pozbierať dievčatá vycvičiť a potom ich nechať sa medzi sebou pozabíjať a tá najsilnejšia bude top zabijak. No tie scény a tie úbohé herecké výkony aj bojové scény boli tak strašné amatérsky urobené , že boli viac na smiech ale zaplakanie . Celé zle ()