Vyvolené

• Hongkong Chi luo te gong (více)

Na celém světě začnou jedna za druhou mizet přitažlivé dívky se sportovní postavou. Za touto záhadnou epidemií stojí strůjkyně všeho - Madame M (Almen Wong), která má v úmyslu z těchto dívek vychovat profesionální vražedkyně. Po dlouholetém děsivém výcviku přežijí události jenom Charlene (Maggie Q), Katt (Anya) a Jill (Jewel Lee). Stanou se z nich nejhledanější profesionální vražedkyně. Při výpravě, během níž mají za úkol zabít jistou osobu v Hong Kongu, se setkají s agentem CIA Jackem (Daniel Wu), který přísahá, že dívkám vrátí zpět jejich minulost a Madame M vyřadí ze hry. (oficiální text distributora)

castor

Tohle se často nevidí!! Nohatá modelka si během sexu vyšlápne nejen na jistého padoucha, ale efektně zlikviduje i jeho soukromé komando; při jejím pronásledování je ale následně použita bazuka a ta do vzduchu vyhodí auto, ve kterém uniká. Celé to sleduje i agent Jack a tajemná Madam M. Přesuneme se na utajený ostrov, kam jsou uneseny desítky nevinných dívek a kde mají být vycvičeny v nekompromisní vražedkyně. V tu chvíli je zřejmé, kolik toho scenárista vykouřil a v příběhu se začínají objevovat první díry. Po šestiletém tréninku, který zpovzdálí pozoruje i Madam M se mají (makáme na vás šest let, je třeba snížit stavy) navzájem pozabíjet, z čehož nakonec zůstanou tři nejlepší, včetně sličné Charlene Ching. Vzápětí jsou z nich degustátorky špičkových vín (asi si sommelierský kurz udělaly někde v džungli) na oslavě Madam M (oslavě čeho?), jenže ouha, víno je jen zástěrka, objeví se tři muži a dívky opakovaně znásilní (aby, jak praví Madam M, byly ochotny udělat cokoliv, co muž žádá, protože právě ten je nejzranitelnější tehdy, když je nejšťastnější). Letitý výcvik je tím pádem u konce. Ouha. Vraždící mašiny tak mohou být vypuštěny do světa. Dokonalá vražedkyně Charlene se při jedné z akcí setká s vlastní matkou, přičemž na místě je kupodivu i agent Jack, který to po celých šesti letech nehodlá vzdát (a ano, s DNA to umí). Když jde matce o život, Jack ji na zádech nese pěšky do nemocnice a s Charlene si stačí vyříkat to, jak velká jiskra přeskočila během jejich cestování v dodávce na zmrzlinu, když jde naopak o život kamarádce, mají už sex na pláži. A to zřejmě proto, že fešná Charlene má v sobě afrodiziakum, které do ní jistý bídák dostal střelenou jehlou (Proč? – Kdo ví!). Zřejmě aby si na své přišly i romantické duše, Charlene Jackovi napíše (i když se zrovna válela ve vodě; papír v Hongkongu zřejmě schne rychleji) srdceryvný vzkaz atd. atd. Leccos ale lze odpustit, protože onu Charlene hraje absolutně okouzlující Maggie Q, z které udělal Naked Weapon v asijském světě hvězdu. Zatímco první polovina zavání příjemnou kaskadérskou akcí, v té druhé, bohužel za uši přitažené, si tvůrci až příliš vypomáhají počítačově a nohy jim podráží i viditelně nenavazující střih. Sečteno, podtrženo: Naked Weapon nulovým obsahem několikrát nechtěně vykouzlí úsměv na tváři, potěší pečlivým castingem a uchvátí místy povedenou akcí!! 50%. ()

Morholt

Ono je znát, že Siu-Tung Ching je především choreograf. Bojové scény měly vysokou úroveň, neopakovaly se a daly se přehlédnout i sekvence, které patří spíše do eposů typu Tygr a drak nebo Hrdina. Všechno ostatní byla naivní a hloupá blbost. Ale blbost zábavná a navíc okořeněná přítomností sexy Maggie Q, které bych snad vyčetl jen to, že toho neukázala krapet více. To ostatně platí i o zbývajících vraždících členkách, pokud nepočítám samotný úvod. Jednorázová zábava. 55% ()

Jara.Cimrman.jr

"Mám pro vás úkol. Zabijte tu vedle vás a její tělo vyneste ven. Kdo nebude do dvou minut venku bude zastřelen!" Tak se cvičí u Madame M, ale výsledky stojí za to - přesně střílející modelky s pronikavým intelektem i sex-appealem, profesionální degustátorky vín, bojovnice přeskakující středně vysoký panelák i vyndavačky páteří z těl vzrušených mužů. Ono je to celé trošku postavené na hlavu, ale ve své historii Intersonic uváděl i větší zvěrstva a já jsem se při pohledu na krásky porušující fyzikální i jiné zákony skvěle bavil. ()

kikuka

Okej, chcelo by to trochu menej jinglov v rámci súbojov - zbytočne sa stráca ich švih. Filmík má však celkom milú vizuálno zbraň - pre mňa v podobe Daniela Wu, ktorý podobne ako Nicholas Tse rastie do magnetizmu ;-). A už mi je jasné, že si budem musieť podopĺňať vzdelanie. Som zvedavá, koľko som toho videla a aj som už zabudla :) ()

Phillo

Vynikajúcu prvú polovicu zabíja absurdita tej druhej, ktorá je tak niekde na úrovni kung-fu seriálov. Celkovo skôr na 2*, avšak surovosť a zapamätateľnosť tej prvej mi nedovolujú ísť pod 3. Škoda neudržaného tempa a možno aj reálnosti z prvej polovice, ktorú strieda absolútne nereálna a tým pádom aj smiešna druhá polovica. 50% ()

• Na začátku filmu, když jde Fiona (Marit Thoresen) do hotelového pokoje, má bílé boty s podpatkem, o něco později, konkrétně při souboji s ochrankou, má ploché boty a za dalších několik vteřin, když z pokoje vychází, má opět boty s podpatkem. (Fantasy)