Vesmírný průvodce

• Rusko Путеводитель по Вселенной (více)
Rusko, 2018, 8x26 min

Vesmír nás překvapuje každým dnem. Kosmické lodě cestují za hranice Sluneční soustavy, každý den vědci objevují nové planety a zároveň zjišťují o vesmíru nové pozoruhodné informace, které by jim do budoucna mohly velmi pomoci... (TV Prima)

Arutha

Páčilo sa mi ako popisovali Muskovo testovanie návratu rakety späť na pristávaciu plochu z orbity v roku 2016 a potom nezabudli dodať, že Rusi také niečo už skúšali v 80tych rokoch. Alebo jak tam typek tvrdí, že hallove motory sú pôvodne ruská technológia :D Asi tak ako čínsky adidas so štyrmi pásikmi. Tí rusáci sú fakt tragédi, tie ich sny o studenej vojne. Neschopnosť priznať si, že ich raketový program je v prdeli a žijú len z historických úspechov a ešte aj to musia fabulovať lebo všetky peniaze sa u nich buď rozkradnú alebo sa tlačia do zbrojenia. Smutné je, že pre nich je jediné riešenie ako vrátiť späť národnú hrdosť len budovanie armády a vyvolať nejaký konflikt so susedmi. ()

Marze

Shlédl jsem sedmý a osmý  díl. Zajímavé sci-fi i úvahy, tedy to, co bude na rozdíl od fantasy asi v budoucnu reálné. ()

r6AndrEw

Neskutecna propaganda sovetskoruskeho uspechu. 1 hvezda za skutecnost, ze se mozna nekdo opravdu neco dozvi a ze kdyz nemohli jinak, zminili uspechy americkych kolegu. ()