Frontline - 20 dnů v Mariupolu (2023) (epizoda)

Dokument sa ťažko hodnotí a sleduje kvôli autentickým záberom z nemocnice kam zvážali ranených civilistov. Mariupoľ bol meter po metri bombardovaný takže takéto zábery tam boli každodennou realitou. Vidíme tu ale ruský fašizmus v čistej podobe. Kvôli pár km2 zeme státisíce mŕtvych, mučených a milióny presídlených za 10 rokov trvania. Len kvôli jednému trpaslíkovi s napoleonskym komplexom, ktorý sa chce na konci života zapísať do histórie. Prišiel vraj chrániť ruskú menšinu na Ukrajine ale tá si tú jeho pomoc najviac odskákala. Nakoniec - o ľudí tu išlo v poslednom rade. Ukrajinci toto rusom nikdy nezabudnú a rusov čaká veľmi zlá budúcnosť.  My môžeme byť radi, že nám Ukrajinci bránia východnú hranicu, ak by tak nebolo mali by sme už fašistov v Užhorode, kolaboranti by už spisovali petíciu na referendum o vystúpení Slovenska z NATO a rolovali by červený koberec na Dukle. A podobné dokumenty by sme si "užívali" u nás doma.

Kuciak: Vražda novináře (2022)

Dal by som 4 hviezdy za tie titulky a skákanie jazyka z angličtiny do slovenčiny a späť ale vďaka dezolátom, mobilizovaných našou politickou mafiou, čo tu zamorili recenzie svojimi politickými výgrcmi a ohodnotili dokument odpadom pridám ešte jednu. Väčšina informácií z dokumentu je už známa ale niektoré časti boli zaujímavé, napr. videá z konfrontácie Zsuzsovej a Andruskoa, alebo rekonštrukcia prípadu s obvineným. Snaha bola aj o vyjadrenia z druhej strany od obhajcu Paru, ktorý v podstate nič nepovedal a vlastne ani nemal čo. A zvyšok druhej strany je buď obvinená alebo radšej nevylieza z kanála (zrejme z neho vylezú až po voľbách). V každom prípade dokument ako výstraha pred tým, čo sa môže stať ak sa štát odovzdá do rúk zločincom dobrý.

Ukrajina v ohni (2016) odpad!

Aha takže Putin si zaplatil Olivera Stona, aby sa podpísal pod propagandistický dokument. Jožko Goebbels dáva palec hore a pozdravuje kamošov fašistov v Rusku, sám by to neurobil lepšie. Predpokladám, že scenár písal nejaký politruk v Kremli.

Jozef Mak (2021) (TV film)

Konečne po dlhej dobe slovenský film, ktorý sa dá pozerať. Fungovalo to všetko ako malo, dobrá kamera, výber hercov, rozprávač, neboli tam zbytočné nudné pasáže (len aby bolo) a pochlapili sa maskéri - aj keď tam boli známi herci tým ako ich zmenili som ich nemal "zaškatuľkovaných" z iných filmov. Len tak ďalej.

Vesmírný průvodce (2018) (seriál)

Páčilo sa mi ako popisovali Muskovo testovanie návratu rakety späť na pristávaciu plochu z orbity v roku 2016 a potom nezabudli dodať, že Rusi také niečo už skúšali v 80tych rokoch. Alebo jak tam typek tvrdí, že hallove motory sú pôvodne ruská technológia :D Asi tak ako čínsky adidas so štyrmi pásikmi. Tí rusáci sú fakt tragédi, tie ich sny o studenej vojne. Neschopnosť priznať si, že ich raketový program je v prdeli a žijú len z historických úspechov a ešte aj to musia fabulovať lebo všetky peniaze sa u nich buď rozkradnú alebo sa tlačia do zbrojenia. Smutné je, že pre nich je jediné riešenie ako vrátiť späť národnú hrdosť len budovanie armády a vyvolať nejaký konflikt so susedmi.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

83 %? Tak to určite nie. Zvláštne je, že aj keď tam umierajú ľudia po stovkách tak sa ma to absolútne nedotklo. Ani k jednej postave som si nevytvoril žiadny vzťah a to je chyba seriálu. Stále som vedel, že všetko je len hrané a ešte aj to zle. Otravné, hlúpe postavy, často aj zvláštne manipulovanie deja, nuda mimo hier... je to tak na 60 % ale to nadhodnotenie tú jednu hviezdu ubralo :) Dopozeral som ale skôr preto, aby som si povedal, že videl som ako preto, že by ma zaujímalo ako to skončí. Ale je možné, že len ja nechápem kórejský štýl.

Za nepřátelskou linií 2 - Osa zla (2006)

Americkí vojaci majú pozoruhodnú schopnosť regenerácie, chlap dostane klinec do ruky, pár krát mu po nej buchnú kladivom a o pár minúť neskôr už veselo kosí puškou korejcov ako by sa nechumelilo. Jeho kamoš sedí polomŕtvy po mučení na stoličke a o pár minút neskôr mu už pomáha kosiť korejcov. Rambo by sa mohol učiť. Inak nechápem načo tam tú bombu boli ničiť, v čase keď vybuchla boli naši hrdinovia cca 100 metrov od nej a nikomu sa nič nestalo aj keď na mape bol výbuch jak v drvivom dopade. Ťažko povedať pre koho mohla byť nebezpečná.

Jako v bavlnce (2020)

To sa ani nedá brať vážne, nič z toho. Čím viac film plynie tým väčšie nelogické nezmysly sa tam dejú. Ale hudba dobrá.

Americký sniper (2014)

Eastwood a Cooper zaujímavá dvojka, Coopera som si v takejto roli predstaviť nevedel ale bolo to celkom slušné a tiež slušne natočené. Kopa akcie málo nudných stopáží. Vojna v Iraku je pre veľa ľudí stále čerstvá aj preto, že doteraz situácia nebola vyriešená a v podstate tam Američania zlyhali tak ako aj v mnohých iných krajinách aj kvôli nepochopeniu mentality domáceho obyvateľstva. Možno preto to veľa ľudí berie ako propagandistický film a nejaké ospravedlnenie tejto vojny. Ja to vidím trocha inak a až ubudne pamätníkov tejto vojny a všetkej tej propagandy a antipropagandy okolo tak ako napr. Vietnamskej tak sa bude na podobné filmy lepšie pozerať.

Motýlek (2017)

Výkony hercov sú celkom dobré ale atmosféra a scenár mi príde o dosť chudobnejší ako kniha. Aj keď som knižnú predlohu čítal dosť dávno pamätám si toho oveľa viac ako som videl vo filme - zrovnávať to asi nejde ale asi práve preto ma to až tak neoslovilo, prišlo mi to celé také zlátané len aby bolo. Pôvodnú verziu filmu som nevidel takže zrovnávať neviem.