Reklama

Reklama

Rachot v Bronxu

  • Hongkong Hong fan qu (více)
Trailer

Obsahy(1)

Mladý asiat má v New Yorku problémy nejen s přízvukem, žlutým pigmentem a šikmýma očima, ale také s partou nepřátel. Ty asi mimo jiné hodně štve, že není úplně lhostejný několika atraktivním dívkám a navíc docela slušně ovládá bojová umění. I když jeho ruce a nohy dokážou kolem sebe bít s ocelovou pevností, železnou pravidelností a žulovou tvrdostí, občas se vyplatí i trocha napoleonské strategie. Naštěstí má hlavní hrdina mozek v pořádku, a tak odolá i nejhrubší síle. (Bonton Home Video)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (121)

Ravi 

všechny recenze uživatele

Rozpočtově tochu náročnější superakční Chanovka se spoustou mlácení, ale kupodivu i s kvalitně zfilmovaným příběhem, která začíná nevině a končí velkým a nečekaným finále. Filmu chybí akorát duše, ale každého fandu jistě nezklame, naopak! V rámci tvorby s Jackie Chanem jde o jedno z nejlepších k vidění. A konec s gumovou teniskou na sádře mi zase trochu rozšířil obzory. 80% = 4/5 ()

antragus 

všechny recenze uživatele

Zcela upřímně: jako největší problém filmů Jackieho Chana (podobně jako Seagala) vnímám to, že vlastně pořád dokola točí jeden a ten samý film... A to se prostě nedá uživit. Jejich kvalita je plus mínus pořád stejná, vyšší hodnocení dostávají ani ne tak první kousky, jako spíše ty, které ten který divák viděl dříve, pokud nevyrůstal zároveň s nimi. Nějaké Chanovky už jsem viděl, a víceméně proto dávám za 3. Jednoduše - pobavíte se, občas zasmějete, dostanete to co vždycky... takže pokud vás to ještě baví, OK. Pokud to ale celé začíná nudit, tak vězte, že lepší to nebude. Příběh trošku bizarní a všechno ostatní předvídatelné jako film s Jackie Chanem... ()

Reklama

mzss1 

všechny recenze uživatele

Pro mě rozhodně nejlepší film s Jackiem Chanem. Film je dost dobře pojat i jako komedie s množstvím vtipných scén. Jackie Chan zde předvádí opravdu dost skvělých bojových kousků, hlavně i kaskadérských. Akce je tu dost, samé bojové naháněčky. Vtipné momenty, přívětivá hudba, dobří herci a i záporáci. Co víc si přát. Film má rychlý spád, vůbec nenudí. Celkově hodnotím na 98% = ***** ()

mortak 

všechny recenze uživatele

Tak tímto filmem Chan konečně dobyl Ameriku. A je to hlavně jeho kaskaderská one-man show, protože "záporáci" v první půlce jen tak mávají pálkami, zatímco ti v druhé půlce zase jen rychle střílejí a destruují. Zoufale tady chybí nějaký pořádný záporák, který by byl Jackiemu důstojným protihráčem. V epizodní úloze se sice objeví "asijská Maddona" Anita Mui, ale jinak tu chybí i obvyklý sidekick. Scénář je neuvěřitelně špatný, ale co s tím, když Jackie hází jeden kaskaderský kousek za druhým, a když se pak divák na závěr při titulcích dozví, že je dělal ještě s nohou v sádře... ()

Acrobat 

všechny recenze uživatele

Rachot síce šikmáči spravili, ale privedením partie nímandov na cestu pokánia bola nepravdepodobná, čierne obleky sa zjavia len tak náhodou, a Jackieho film nevybočil z roviny filmovej komédia s prehliadkou kaskadérskych kúskov Jackieho. Žiadne rachot sa nezaznamenal, dejovo to ide za pochodu. Ženy sa striedajú, radenie scén je hektické. Záverečné vyvrcholenie je zdĺhavé a komediálne seknuté v momente. Rachot v Bronxu je typickým zástupcom Jackieho filmov, ktoré sa ťažko pozerajú vážne, kvôli ich dadaistickému prístupu. Taký Tony Jaa narobil (keď prišiel do Bangkoku zo zapadákova) väčší rámus. (videné 18.02.2020, Filmplus archív) ()

Galerie (49)

Zajímavosti (20)

  • Ocenenia a nominácie:

    1996 Hong Kong Film Awards
    Víťaz v kategórii Najlepšia bojová scéna vo filme - Jackie Chan, Stanley Tong,
    Nominácia v kategórii Najlepší herec - Jackie Chan,
    Nominácia v kategórii Najlepšia herečka - Anita Mui,
    Nominácia v kategórii Strih - Peter Cheung,
    Nominácia v kategórii Najlepší nový herec - Françoise Yip,
    Nominácia v kategórii Najlepšia kamera - Barbie Tang,
    Nominácia v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe - Françoise Yip.

    1996 MTV Movie Awards
    Nominácia v kategórii Najlepšia bojová scéna - Jackie Chan.

    1997 Key Art Awards
    Víťaz Best of Show - Audiovisual. (Peter-1307)
  • Závěrečnou ústřední filmovou melodii s názvem „A Good Conscience“ nazpíval Jackie Chan. V americkém sestřihu filmu chybí. (Rominator)

Reklama

Reklama