Trnovník

(festivalový název)

Film ve filmu, komedie i drama, snímek hraný i dokumentární. Druhá režie Kiarostamiho žačky Faeze Azizkhani je tím vším, ale i něčím navíc. Dvojice žen – režisérka a scenáristka – připravují film, který je pro obě velmi osobní, čímž vyvolává animozitu ze strany rodin i společnosti založené na favorizaci mužů. Těm všem je tvůrčí realizace žen trnem v oku. Jedno každé slovo v napsaném scénáři je předmětem diskuse, přípravy natáčení se promění v bitevní pole plné agresivních vpádů stírajících hranici mezi realitou a fikcí. Ovšem právě prostřednictvím tohoto konfliktu se prosazuje režisérčin autenticky ženský úhel pohledu. (MFF Karlovy Vary)

david141474

(KVIFF 2023) No tak tohle už byla rána do hrudníku. Film bez většího smyslu není nic pro mě. V tomhle filmu se vlastně nic nestalo a navíc to mělo otevřenej konec, takže takový nic moc. Tohle mě hold nechytlo. Děj celkem ušel. Děj se vlastně odehrával u nacvičování replik ze scénáře a to bylo tak všechno, pak přišla druhá polovina, kde se řešili rodinný záležitosti, který zas tak zajímavý nebyly a nebyly ani dořešený. No ten film taky moc nezaujal a mnoho se toho tam nestalo, takže celkem zklamání. Jediný pozitivum je rychle ubíhající tempo a kamera, jinak mě nic jiného nenapadá co bych mohl přirovnat k pozitivům. 5/10 No musím říct, že to bylo takový nic moc. (Divadlo Husovka - 6.7.2023) ()

Fifer

Tohle by mohla být ukázka špatného festivalového filmu. V kině se nikdo ani jednou nezasmál. Říkáte komedie? ()