Raymond & Ray

• USA Raymond & Ray

Nevlastní bratři Raymond a Ray se shledávají po smrti otce, se kterým si nebyli blízcí. Zjistí, že jeho posledním přáním je, aby mu společně vykopali hrob. Spolu se vyrovnávají s tím, jací muži se z nich stali díky svému otci, ale i jemu navzdory. (Apple TV+)

Jemes

málo kdy je ve filmu taková emoce, kterou bych cítil být na místě toho herce a reagoval bych na to stejně, jak herec ve filmu a jsem rád, že se to tu stalo :D za mě skvělý film s parádními herci, co to táhnou od začátku do konce, kde ( bacha spoiler ) skončí alespoň pro jednoho z nich příběh takovým vykoupením " ty mě já tobě " :D a já rád takové konce ! ()

bonovox

Raymond & Ray je pohodovým snímkom o vyrovnávaním sa s minulosťou. Ewan a Ethan naozaj vyzerajú ako bratia (výborný casting). Aj keď ide o smutný snímok má v sebe veľa pozitívneho. 70% ()

Hugho

V svojej podstate to je mierne bizardné a miestami čiernohumorné melancholické pojednanie o rozlúčke s nenávideným otcom a stretnutí s novými príbuznými. Napriek milým drobným absurditám to je vlastne celkom uveriteľný príbeh "obyčajných američanov" na rozdiel od striktne na city a efekt  vykalkulovanej mainstreamovej US produkcie .  Oceňujem neprítomnosť pátosu, vybičovaných emôcií a ďalších vecí, ktoré sa vyskytujú viac vo filmoch než v realite.   Takýto typ filmov mi chýba a tak vďaka zaň ! ()