Sedmnáctiletá dvojčata, Jane a Roxy, jsou si k nerozeznání podobná, ale jejich povahy jsou zcela odlišné. Jane je výtečná studentka, zdrženlivá a cílevědomá perfekcionistka, která má dokonale zorganizovaný život a tvrdě pracuje, aby se dostala na univerzitu. Roxy je divoká, svobodomyslná rebelka, která na školu kašle, užívá si života a hraje na bicí v rockové kapele. Přestože jedna nemá ráda druhou, jsou nuceny strávit společně celý den v New Yorku, a dokonce se musí jedna na druhou spolehnout. Zatímco Jane se sem vypraví na řečnické klání, jehož vítěz získá stipendium na Oxfordu, Roxy chce proniknout na natáčení videoklipu skupiny Simple Plan a podstrčit producentům demonahrávku vlastní kapely. Protože se však ulila ze školy, stíhá ji fanatický školní úředník Max Lomax. Navíc jsou dívky vyhozeny z vlaku, na nádraží se připletou k policejnímu zátahu a v jejich zavazadle skončí čip, nutný k výrobě pirátských kopií CD. Při tom všem se dívky stačí nejen pohádat, rozejít a zase smířit, ale také poznat kluky svých snů. (TV Nova)

chrispe

Ač mnohými zavrhované, tak mám sestry Olsenovi docela ráda. Jako malá jsem milovala Výlet do Paříže a představovala si, že taky něco takovýho zažiju. Jejich filmy jsou většinou jako přes kopírák, ale s tím je člověk tak nějak smířen a já osobně jim odpouštím, protože nic víc nečekám. Jeden den v New Yorku se nijak neliší, holkám to sluší, najdou si milé chlapce a všechno dobře dopadne! ()

choze

Můj první film s Olsenkami mě příjemně překvapil. Čekal jsem srágoru typu ITALSKÉ PRÁZDNINY s Hillary Duff, ale JEDEN DEN V NEW YORKU byl podstatně inteligentnější, vtipnější a zábavnější, nemluvě o tom, že Olsenky umí hrát o poznání lépe než Duff, která si vystačí s jediným výrazem. Navíc je tu Eugene Levy v dost možná své jediné opravdu vtipné roli. Testosteronem nabušeným hochům jako cival, woody a spol. tenhle film moc říkat nebude (pročpak se na něj asi dívali?) a uvítají to jen jako příležitost k broušení svého ostrovtipu kolísavé kvality, nicméně já osobně přeci jen trochu rozlišuji i v tak lehkém žánru jako je rodinná komedie a s čistým svědomím můžu říct, že tahle patří k těm lepším. Připadá jen mě trochu ujeté sledovat dvě holky ploché jako prkno, ale s tunou mejkapu na tvářích, který je má dělat sexy, jak na ně pořád někdo něco stříká (kromě té věci co pánům automaticky vytanula na mysli) nebo přicházejí o šaty (samozřejmě není nic vidět)? ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +akční, zběsilé, zábavné, dobrý soundtrack i zápletka, potěší Eugene Levy a Jared Padalecki -občas je to pořád trapné, a především mi vadili klišé Olsenovic filmu/// Možná nejlepší film od Olsenek. Určitě nejlepší z jejich novějších filmů. Dva dost rozdílné charaketry, zajímavá zapletka, děj bez nudných míst. No a po dlouhé době je jejich film i vtipný a zábavný. Docela jsem si ho užil. Nutno dodat, že po tomhle filmu začli mít holky problémy a přestali točit. Uvidíme co bude dál./// Celkem 74%/// ()

vickeyek odpad!

Hrůza. To jediné mě napadá. Když jsem se na film díval, myslel jsem, že umřu. Trapné, trapné trapné scénky, jako například ta z kadeřnictví, kde všichni tancují (uááá) nebo postava policisty, kterou jsem naprosto nepochopil. Překvapivě nejlepší byl asi koncert Simple Plan, bohužel se dvojčata dostala i na pódium a tento požitek zkrátila. ()

Golltes

Občas som presýtený samými päť hviezdičkovými filmami a mám chuť na nejaké primitívne béčko. Tak som si sadol k týmto dvom Olsenovkám a musím sa priznať že ma vôbec nesklamali. Bolo to presne také, ako som očakával - stupídna a trápna akčná komédia, kde sú síce dvojičky krásne namejkapované a každú chvílu v iných šatách, ale bez výrazného (ak vôbec) hereckého vyznenia. O logike scenára a choreografii jednotlivých akčných scén radšej pomlčím! Napriek tomu som sa občas predsa len pobavil, stačilo spomenúť si na časy keď som bol v puberte a neporovnávať film s množstvom kvalitnejších "teen" komédií... Dva body dávam hlavne zo súcitu nad Eugenom Levym (z Prcičiek), ktorého mi bolo naozaj ľúto, pretože navzdory svojmu potenciálu tu predvádza úbohé skeče. ()

• Členy Roxyiny hudební skupiny na konci filmu hrají členové opravdové skupiny jménem Wakefield. Roxy (Mary-Kate Olsen) hraje na bubny, takže bubeník Wakefieldu si zahrál alespoň producenta Roxyiny hudební skupiny. (mi-ib)
  • Jedná se o poslední společný filmový projekt sester Olsenových. (R´Hell)
  • Film za první víkend vydělal 5,96 milionů amerických dolarů a byl tak pátým nejméně vydělavajícím filmem hraným ve více než 3 000 kinech současně. (ČSFD)