Božské děti

Komedie / Drama

Írán, 1997, 89 min

Majid Majidi

Majid Majidi

Znáte to, když si doma nějaký film měsíce a měsíce syslíte a čekáte na vhodnou dobu, protože tohle prostě MUSÍ být něco? Já to tak mám se spoustou filmů a teď přišel čas na Božské děti. No... a ono to vlastně nebylo nic moc. Já stále čekala, kdy mě zaplaví ty emoce, ale ono to pořád nepřicházelo a najednou byl konec. Nenašla jsem v tom nic, čím bych si vysvětlila tak vysoké hodnocení a nic mi to nedalo. Možná to bude tím, že jsem ten den viděla několik jiných vynikajících dramat a na tento snímek se mi už emocí nedostávalo. Nebo jsem možná jen v určitých ohledech moc chladná nebo divná:) Je to škoda, takové očekávání a nic z toho.(1.7.2013)

Vystavět celý film na zápletce okolo ztracených bot, a rozehrát malé vnitřní drama chlapce, jenž chce svou chybu odčinit, to by asi v Hollywoodu takhle nedokázali. Musím říci, že mě tenhle film VELMI mile překvapil. Oba hlavní dětští herci jsou působiví a veškeré jejich emoce mi připadají jako naprosto pravé a nefalšované. Příběh nám, "civilizovaným" lidem, může připadat banální, ale pro velkou část zeměkoule tohle může být běžná životní realita. Smutné, že?(20.6.2003)

For ME 85%(18.8.2009)

Krásný, citlivý film o utrpení a chudobě, kterou si my neumíme ani představit. Čtyři hvězdičky proto, že následující film Majida Majidy (Barva ráje - 1999) si těch pět zaslouží víc než tenhle.(13.9.2007)

Iránské drama, které si zcela jistě zaslouží pozornost, ale jinak je to jako z dob mých studií.. Pan profesor před projekcí se zaujetím povyprávěl, jak umělecký skvost nás nadržené studentíky čeká, následně pustil explicitní šílenost, v níž kdekdo položil stolici a tím to haslo.. a pak „všichni“ otrocky věřili tomu, že tohle bylo vážně umění!! Zřejmě nechápete, ale 91% je kapánek přepálená hodnota. 70%(10.6.2008)