Karada sagaši

Scénář:

Harumi Doki

Hudba:

Júgo Kanno

Středoškolačka a její přátelé jsou uvězněni v časové smyčce duchem a jedinou možností, jak se z ní dostat, je najít mrtvolu jeho předchozí oběti. (JasonCZ)

Astaroth12

Japonsko z každej témy vie urobiť strašnú haluz a tu to to rozhodne nebolo ináč. Časove smyčky mám rad a keď sa to spoji s ducharinou o to lepšie. Lenže u Japonska to nikdy nejde az tak jednoducho a musí to vždy niečím skomplikovať. Dúfal som, že aspoň postavy dnes nechajú tvorcovia na pokoji, no nebolo by to Japonsko, keby i v tomto filme sa nenašla jedna a aj tri, ktoré som chcel zachromaždit osobne. Je to celkom taká pohodovka, ktorá sa niekedy berie až príliš vážne a práve vtedy to viackrát vyznelo vtipne i keď to malo mat celkom iný smer. Najprv naše postavy od..b..ala Samara a potom sa zjavila škaredá Matrioška, aspoň tým behom a chôdzou mi tu matriošku pripomínala. Gore je tu obstojne a bodycount je tu vysoký i keď sa jedna stále o tie iste postavy, zomierajú rôzne a niektorých ako by zabíjala sama smrť s Final Destinationu. Film ma vobec nenudil a i keď je fakt, že väčšinou som už všetko videl inde, tak bol spracovaný takou sviežou formou. Určite to nebude ducharčina, ktorú si ešte niekedy pustím, ale ako pohodová jedno hubka zmysel mala. Silne 3*. ()

Flopik

Prvá polka je veľmi v pohode časová smyčka, kde partičku sympatických hrdinov vraždí duch dievčiny. Keby to tak pokračovalo ďalej bol by som nadšený. Nakoľko sa nešetrí ani krvou a taká ruka ,ktorá vám prerazí lebku je celkom fajn. Bohužiaľ v druhej polke sa to však prehupne do príbehu o priateľstve a tak sa pokračuje až do konca. Tým pádom namiesto vraždenie, máme scény kde sa z našich hrdinov stávajú BFF. Popravde mne to nevadilo, ale zbytočne to zabilo potenciál na lepší horor. Finále je fajn, príšerka nevyzerá úplne na zahodenie, ale o strachu sa hovoriť nedá. Za mňa 3*, skoro 4. ()

Wancohoff

I ked podobny koncept tu uz nie raz bol, potesilo gore, kedze islo o ducharinu. No skoda ze sa to v polovici zmenilo na romanticku komediu.a uz nie a nie sa to vratit do tej polohy na zaciatku i ked sa to snazilo. Za jedno pozretie to urcite stoji... p.s. skoda ze prave takyto neanglicky hovoreny film nevie netflix nadabovat. ()

xxmurphyxx

Škoda, toto mi moc nesadlo. Taká klasická Japonská teen šialenosť, mix hororu, detektívky, romantiky, ktorú vedia Japonci parádne previesť do hier, ale s filmami to už je horšie. Zo začiatku to malo fajn mystery/hororový nádych, no potom začala hrať Japonská Tublatanka a film dostal pre mňa nechcený infantilný nádych. Ale hej, sú tam Japonky, mladé Japonky, pekné mladé Japonky, pekné mladé Japonky v školských uniformách, musím dať za dva. Jo a jedno fajn strašidlo. Konečne praktické efekty a žiadna digitálna kokotina. Raťafák plachta pozdravuje. ()

oveckaoa

6 děcek se probouzí ve škole kde jich nahání zdegenerovaná holka s medvídkem  ta jich zabíjí a oni se pak pořád probouzejí a den se opakuje. Pak zjistí , že musí hledat její tělo jinak nový den nezačne. Ze začátku je to hodně dobré a na konci tomu dojde úplně dech. Monstrum se pak změní z holky  v nevím co a jde to do háje na konci jde vidět , že to asi zjistili i tvůrci a rychle to utnuli. Plusové body za to, že je to pod 2 hodiny a hned se to rozjede , i když to má hluché místa tak nejsou nudné . 60 procent ()

• Natáčení začalo v září 2021 v japonském Kitakjúšú. (JasonCZ)
  • Film je založen na webovém románu „Karada Sagashi“ od Welzarda (vydáváno od 1. prosince 2011 do 7. května 2014 prostřednictvím Everystar). (JasonCZ)

Časové pásmo bylo změněno