September Clues

Režie:

Simon Shack

Scénář:

Simon Shack

George W. Bush (a.z.), Usáma bin Ládin (a.z.)

Ak máte pocit, že ste vzhliadli už všetky možné varianty konšpiračnej teórie o teroristickom útoku z 11 septembra 2000 v New Yorku, Simon Shack ponúka pohľad, ktorý "usvedčuje" všetky najvýznamnejšie TV spravodajstvá z komplotu. CNN či NBC, tí všetci sa podieľajú na šírení klamstiev v priamom prenose .. (*CARNIFEX*)

*CARNIFEX*

Je to už naozaj dlho, čo som videl nejaký (údajne) konšpiračný dokument o útoku na New York, no a pravdu povediac, normálne neviem, ako mám zrovna tento "objektívne" ohodnotiť. Ono ani tak nejde o to, že dostupná kvalita nie je nijak prevratná, no ten obsah, za pomoci ktorého sa diváka snažia presvedčiť, že útok z 11.9 je podvrh, skutočne vyznieva pomerne podivne. V prvom rade treba povedať, že Ja nie som odborník na rôzne formy vytvárania video záberov či zvukových stôp, no jedným dychom musím napísať, že "September Clues" je miestami skutočne jeden z najpochybnejších výtvorov, ktorý sa venuje spochybneniu onoho teroristického útoku. Do dnešného dňa som videl cez 20 rôznych dokumentov s totožným zámerom, no tento mi príde ako najväčší, myšlienkový extrém, až mám dojem, že práve takáto "pochybná" tvorba, môže znegovať tie výtvory, ktoré za pomoci "faktov" či "objektívnych" argumentov dokazujú to, čo si viac ako 80% ľudí tak či onak myslí. ()