Deena Stevens je nadějná americká herečka, toužící po kariéře v Paříži. Trápí ji však hned dva problémy: pro nedostatek financí musí pracovat jako číšnice a kvůli emigračním úřadum si musí rychle obstarat manžela. V opačném případě se vystavuje riziku vyhoštění. Nick Fouillet je talentovaný textař, ale úplně bez peněz. Pro obstarání nevyhnutné hudební aparatury je ochotný se dát na cokoliv - třeba i oženit se. Mazaný italský dohadzovač Benno Valenti zná osvědčený recept na všechny problémy: svatbu. Tak se logicky stane, že spojí i Deenu a Nicka. Není to sice láska na první pohled, ale všechny formality pro svatební "ano" se naplní. Život novomanželů však postihuje jedna kalamita za druhou. Najednou je všechno jinak, než si oba původně představovali... (adino71)
Tady asi vznikla myšlenka natočit Zelenou kartu a Hudbu složil, slova napsal. První jmenované určitě dopadlo líp, ale v případě druhého je možno říct, že milá romantická (nevlezlá) komedie se dá natočit i bez Granta či Barrymorové. V českém znění učinkovali: Zuzana Slavíková, Lenka Filipová, Daniel Dítě, Vladislav Běhůnek, Monika Maláčová, Irena Černínová, Josef Jurásek, Přemek Přichystal, Josef Vrtal, Václav Svoboda a další. České znění připravili: Petr Vlach, Anna Lysá, Mirka Brezovská, Pavel Kupčo, Ladislav Duchoň, Bohumil Martinák a Ivo Tomeček.(9.4.2012)
Patsy Kensit v hlavnej úlohe milej a hlavne zábavnej romantickej komédii aké sa dnes už takmer netočia. Originále dialógy a nevtieravý dej vás udrží v pozornosti a dobrej nálade až do konca filmu. Za pozornosť určite stojí aj hudba ktorá vyšla na CD.(26.6.2011)