Dave Chappelle: Na jméně nesejde

Scénář:

Dave Chappelle

Účinkují:

Dave Chappelle

Dave Chappelle se v proslovu na prestižní škole, kde sám studoval, ohlíží za svými komediálními začátky i přibývající slávou a připomíná, proč nemají být umělci slušní. (Netflix)

Fifer

Chappelle se dnes stal určitým symbolem boje za svobodnou komedii. Kulturní válka o Chappella neskončila a stále trvá. Tohle není stand-up, ale proslov na střední škole, kde studoval. Dave v něm řeší, zda nechat jednu z fakult pojmenovat po svém jménu, když část veřejnosti a studentů protestuje. Pointu prozrazovat nebudu, ale je chytrá, jak jinak. Mezitím co tento proslov vyšel, tak komikovi zrušili jedno představení, jelikož zaměstnanci klubu odmítli pracovat, když tam bude vystupovat. Show se tedy přesunula na jiné místo ve městě. Je to neustálý boj o svobodu slova. Netflix si  nedávno vybral, zisk (Chappelle) je pro něj důležitější než woke culture. Uvidíme však, jestli situace bude stejná i za pár let. Já fandím Daveovi. Komedie vždycky někoho uráží a nikdo by neměl komikovi říkat, o čem smí dělat vtipy. Levicoví novináři vám řeknou, že nikoho nezakazují a že komik jen nese následky za svá slova. Ale to je blbost, dokud máme svobodu slova, tak má Dave právo vtipkovat, aniž by mu někdo rušil přestavení. Je to celé jen o 2 nátlakových skupinách. Pokud fanoušci chtějí, aby Dave vystupoval, musí ho bránit. Vyhrává ten, kdo to nevzdá a je ochotný investovat čas a peníze do boje za svoji vizi lepšího světa. Já věřím, že jeho vtipy dělají svět lepším. Na závěr tedy:  celkově vtipný a inspirativní projev, ale vtipů je tu málo. ()