Pippi v zemi Taka-Tuka

• český

Pippi v Pacifiku

• Švédsko

Pippi Långstrump på de sju haven

• Západní Německo

Pippi in the South Seas

Dobrodružný / Rodinný

Švédsko / Západní Německo, 1970, 86 min

Olle Hellbom

Napínavé dobrodružství, které jsem coby děcko hltal záběr po záběru. Krásné prostředí, geniálně hloupí piráti (ten nejhloupější jménem Pidla Kudla mimochodem přízračně připomíná Jacka Sparrowa) a výborné písničky. Scéna, kdy Pippi stojí za kormidlem lodi a zpívá do bouře, je tak půvabná, že by se za ni nemusel stydět ani dobrodružný velkofilm! 90%(7.6.2010)

Pokračování původního seriálu, ve kterém se Pippi vydává zachránit svého otce se u nás vysílalo ve formě seriálu, nikoliv jednoho filmu. Ovšem to kouzelné dobrodružství z prvních dílů je trochu pryč.(25.7.2008)

// Production Companies: Beta Film //(7.5.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $800,000(22.12.2009)

Další krásné dobrodružství Pippi a jejích dvou kamarádů (Tommy a Annika), tentokráte mezi piráty, kde Pippi jde zachránit svého uneseného otce. Roztomilý a zábavný příběh, kde se fantazii opravdu meze nekladou. Jako malý jsem měl právě tento příběh nejraději, nádherné, vtipné a vzrušující dobrodružství, fascinující příroda (někde v jižním Pacifiku-Barbados), vtipné pojmenované postavy (Jock Kudla, Krvavej Svent). Pro děti a jejich rodiče, takhle na sváteční dopoledne, film jak stvořený. Velká nostalgie...(6.1.2012)