Pippi v zemi Taka-Tuka

• český

Pippi v Pacifiku

• Švédsko

Pippi Långstrump på de sju haven

• Západní Německo

Pippi in the South Seas

Dobrodružný / Rodinný

Švédsko / Západní Německo, 1970, 86 min

Olle Hellbom

Pippi přemůže nejen piráty svou silou, ale i diváky - vtipem a fantazií.(26.12.2011)

50% - Tohle je jediné filmové zpracování Pipi, které si pamatuji, že jsem kdysi viděl...(18.2.2008)

Bože tá mala ale život.(20.1.2013)

Hlavním motorem filmu je bezesporu Inger Nilsson, které role padla jako ulitá a díky níž lze celé sérii odpustit některé nedostatky. Těch bychom mohli najít spoustu, např.: děti vylezou ze studny v úplně suchém oblečení, přestože v předchozím záběru byly po pás ve vodě. Dnes bychom se takových věcí určitě vyvarovali, ale takhle charizmatickou slečnu bychom hledali velmi dlouho. Film si neklade žádné vyšší cíle než pobavit malé i větší diváky. A to bezezbytku splňuje. 80%(2.12.2013)

Tuhle knížku o Pippi jsem nečetl, tudíž příběh neznal. Film má z dnešního pohledu katastrofální triky, hromadu nelogických obratů (by mě třeba zajímalo, jak se dostali z té posele na špičce skály) a i samotný příběh je více než naivní. Ale je to Pippi, takže se na to pořád pěkně kouká a některé scénky a vtípky jsou nadmíru povedené.(5.9.2016)

• - Natáčelo se ve Visby na ostrově Gotland, ve městech Stenhamra a Vaxholm nedaleko Stockholmu a na Crane Beach na Barbadosu. (Cheeker)

• - Ve filmu si zahrál malou roli piráta i Thor Heyerdahl, znamý díky expedici Kon-Tiki. V době natáčení byl na dovolené na Barbadosu a byl mezi turisty, kteří byli požádání o zahrání komparzu. (Cheeker)