Pippi v zemi Taka-Tuka

• český

Pippi v Pacifiku

• Švédsko

Pippi Långstrump på de sju haven

• Západní Německo

Pippi in the South Seas

Dobrodružný / Rodinný

Švédsko / Západní Německo, 1970, 86 min

Olle Hellbom

Pippi přemůže nejen piráty svou silou, ale i diváky - vtipem a fantazií.(26.12.2011)

50% - Tohle je jediné filmové zpracování Pipi, které si pamatuji, že jsem kdysi viděl...(18.2.2008)

Bože tá mala ale život.(20.1.2013)

Hlavním motorem filmu je bezesporu Inger Nilsson, které role padla jako ulitá a díky níž lze celé sérii odpustit některé nedostatky. Těch bychom mohli najít spoustu, např.: děti vylezou ze studny v úplně suchém oblečení, přestože v předchozím záběru byly po pás ve vodě. Dnes bychom se takových věcí určitě vyvarovali, ale takhle charizmatickou slečnu bychom hledali velmi dlouho. Film si neklade žádné vyšší cíle než pobavit malé i větší diváky. A to bezezbytku splňuje. 80%(2.12.2013)

Napínavé dobrodružství, které jsem coby děcko hltal záběr po záběru. Krásné prostředí, geniálně hloupí piráti (ten nejhloupější jménem Pidla Kudla mimochodem přízračně připomíná Jacka Sparrowa) a výborné písničky. Scéna, kdy Pippi stojí za kormidlem lodi a zpívá do bouře, je tak půvabná, že by se za ni nemusel stydět ani dobrodružný velkofilm! 90%(7.6.2010)