Carnifex

V době, kdy se Austrálie vzpamatovává z nebývalých požárů, se Bailey (Alexandra Park), začínající dokumentarista, připojí k ochráncům přírody Grace (Sisi Stringer) a Benovi (Harry Greenwood), kteří cestují hluboko do australského vnitrozemí, aby sledovali zvířata. Když se setmí, objeví tato trojice nový děsivý druh. (JasonCZ)

Gilmour93

Krvelačná koala z pleistocénu je kvůli australským lesním požárům donucena změnit teritorium. A Mick Dundee se svým uspávacím manévrem nikde.. Přenést „vačnatého lva“ Thylacoleo carnifex do současnosti byl od tvůrců dobrý nápad, stejně jako odkládání zveřejnění jeho fyzické CGI podoby. Do toho rozmanitá fauna a flóra, snesitelné postavy, které postupně vyměňují vědeckou ctižádost za pud sebezáchovy a potutelné poselství od fandy dinosaurů, že si život najde cestu. Za mě OK. Na poli animal hororu se vždycky dá víc věcí zkazit, než udělat dobře.. ()

JASON_X

I pouze coby outdoorový polodokument z australské buše by to byl skvělý biják. A natož ještě s jedním prefíkaným prehistorickým predátorem na vrcholu potravního řetězce. A navíc silně nerudným, protože silně teritoriálním. V rámci žánru skvostná oddechovka, fantasy podle mého gusta, Australáci opět bodují. A práce obou dam s navijákem v závěru byla na nominaci na Darwinovu cenu. Jen trochu škoda, že nebylo víc merglí na lepší triky se zvyřátkem, ale zase to aspoň není žádná bezduchá komerčárna. ()

ricci.s

Ochrancovia prírody sa vybrali do lesov monitorovať ohrozené druhy, narazili však na jeden úplne nový, no nadšenie z nového objavu ich veľmi rýchlo prešlo. Austrálsky lesný kúsok, v ktorom si tvorcovia povedali, že čím neskôr niečo ukážu, tým lepšie. Horory v peknej prírode obľubujem a nakrútené je to solídne. Vizáž predátora taktiež ušla, našťastie sa nejedná o žiadnu digitálnu potvoru televíznej úrovne. Preto je trochu škoda, že tvorcovia nezariskovali viac, uhýbali kamerou pri každej krvavej príležitosti a vyše polovicu filmu neobohatili ničím zaujímavým. Aspoň sa to dobre pozerá, postavy nie sú otravné a koncovka je aj celkom napínavá. ()

Marceloo

V uplynulých hodinách zverejnil internetový ''pirát'' BobDobbs viac ako 30 nových hororových snímkov zväčša mizernej kvality. Carnifex ma ako jediný zaujal a som rád, že som si ho pozrel. Ide o s prehladom zvládnutý režijný debut, na ktorom je vidieť, že sa Sean Lahiff pri natáčaní druhého Wolf Creeku a niekolkých ďalších celkom slušných austrálskych hororov niečomu priučil. Postavy majú medzi sebou príjemnú chémiu, austrálskou divočinou nikdy nepohrdnem a aj to prekvapenie skrývajúce sa v lesoch sa mi dosť páčilo. Režisér dokáže pri svojom debute celkom zručne narábať s atmoférou, a aj keď je tu obrovská kopa vecí, ktoré by sa dali doladiť, neprekvapilo by ma, keby po ňom siahlo niektoré zo známejších štúdií a ponúklo by mu prácu na nejakom ambicióznejšom projekte. Za mňa velká spokojnosť, aj keď všeobecne zrejme nepôjde o film s pozitívnymi reakciami. ()

Arsenal83

Namiesto hororu film plný nudných dialógov o ničom a kázania o ekológii. Strach a hrôzu film neprivodil, hoci sa snažil zachrániť situáciu nejakými ľakačkami, ale príšeru poriadne ani nevidno a vlastne smerom k záveru už nevidieť vôbec nič, lebo na tie tmavé scény to chcelo nasadiť ďalekohľad na nočné videnie. Samozrejmosťou je ukázanie silných charakterov žien, čím tmavšia pleť, tým chytrejšia a odvážnejšia, a karikaturizácia mužov, ako bezduchých prizdisráčov. ()

• Tento austrálsky thrillerový eko-horor má aj oficiálnu videohru s rovnakým názvom pre PC aj herné konzoly. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Adelaide (Austrália). (Arsenal83)
  • Názov filmu 'Carnifex' je odvodený z latinského vedeckého a zoologického názvu rodu pre vyhynutý austrálsky megafaunový druh vačnatých levov ''Thylacoleo Carnifex''. (Arsenal83)